Poznań: Kolejny duży remont kamienicy zakończony. Tym razem na Rybakach

Rybaki po remoncie fot. ZKZL
W ubiegłym tygodniu zakończył się remont kamienicy na Małeckiego – w tym na Rybakach 16, ku radości lokatorów obu budynków. To lato jest bardzo pracowite dla Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

W ubiegłym tygodniu spółka poinformowała o wyremontowaniu kamienicy przy ul. Małeckiego na poznańskim Łazarzu. Tym razem dawny blask odzyskała kamienica przy ulicy Rybaki zlokalizowana w sąsiedztwie jednej z najważniejszych ulic handlowych miasta, czyli ulicy Półwiejskiej. Kamienica przy ulicy Rybaki to budynek w typowej zabudowie śródmiejskiej. W 2018 roku w ramach programu KAWKA zlikwidowano tam piece kaflowe i podłączono mieszkania do cieplika miejskiego. W kolejnym etapie Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych skupił się w dużej mierze na kompleksowej odnowie fasady kamienicy.

Podczas prac, które rozpoczęły się w roku 2019, wykonano remont frontowej elewacji budynku oraz pokrycie dachu. Docieplono elewację od strony podwórza, a na samym podwórzu wykonano nowe miejsce składowania odpadów. Renowacji poddano również klatkę schodową na której wymieniono instalację elektryczną i teletechniczną. Ponadto wyremontowano bramę wejściową do budynku. Całkowity koszt modernizacji wyniósł 3 miliony złotych.

Kamienica przy ulicy Rybaki 16 to kolejny budynek, który przeszedł metamorfozę w ostatnim czasie. Nie jest to jednak ostatni projekt, jaki w tym roku realizuje spółka miejska. Na finiszu są prace w modernizowanej kamienicy na rogu ulic Podgórnej i Wrocławskiej, co wyraźnie pokazuje dużą skalę remontów wykonywanych przez spółkę. Już wkrótce będzie można podziwiać efekty a poznaniacy zyskają kolejną, pięknie odnowioną zabytkową kamienicę w centrum miasta.

ZKZL, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: