Poznań: Kolejni zakażeni w przedszkolu na Smochowicach. A w żłobku na Grunwaldzie?

przedszkole fot. UMP
Dwoje dzieci i czworo pracowników przedszkola jest zakażonych koronawirusem. Tak wykazały testy. Na Grunwaldzie czekają jeszcze na wyniki.

Wyniki testów wszystkich związanych z przedszkolem już nadeszły i okazało się, że poza czwórką pracowników zaraziła się jeszcze dwójka dzieci.
– Pracownicy smochowickiego przedszkola i uczęszczające tam dzieci, a także ich rodzice zostali objęci kwarantanną – informuje Cyryla Staszewska z poznańskiego sanepidu. Łącznie około stu osób, w tym dwadzieścioro dzieci, nie może wychodzić z domów

Negatywne wyniki testów to jednak jeszcze nie powód do radości – choroba może się ujawnić później. Dlatego nawet osoby z wynikiem negatywnym powinny uważnie obserwować swój stan zdrowia podczas kwarantanny. Natomiast u osób z wynikiem pozytywnym po 10 dniach sanepid wykona ponowny wymaz.

Przypomnijmy, że zakażenie w przedszkolu stwierdzono 26 czerwca u jednej z pracownic. Jak informuje sanepid, kobieta przypuszcza, że zaraziła się od osoby, która przyjechała ze Szczecina i która także nie była świadoma, że jest zakażona.

Kolejny przypadek koronawirusa wykryto w żłobku na Grunwaldzie, gdzie zachorował dwulatek. Pracownicy i podopieczni żłobka jeszcze czekają na wyniki badań.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: