Zmiany w rejonie skrzyżowania Lechicka, Naramowicka i Jasna Rola fot. PIM

Poznań: Kolejne zmiany w organizacji ruchu na trasie tramwaju na Naramowice

22 sierpnia zostaną wprowadzone w rejonie skrzyżowania ul. Lechickiej i Naramowickiej oraz na ul. Jasna Rola. Roboty wkraczają teraz w kolejną fazę obejmującą jezdnię prowadzącą obecnie ruch pojazdów na Naramowice.

W związku z tym od 22 sierpnia nie będzie możliwości skrętu w prawo w ul. Naramowicką, jadąc ul. Lechicką od strony mostu Lecha. Dojazd na Naramowice będzie możliwy tymczasową drogą w rejonie stacji paliw Lotos, gdzie będzie można skręcić w prawo (jadąc od mostu Lecha) – szczegóły na załączonej animacji.

Pojazdy nadjeżdżające od strony ul. Murawa nie będą mogły skręcić w lewo przy stacji paliw (relacja w dalszym ciągu dostępna wyłącznie dla autobusów komunikacji miejskiej), udostępniono już dla nich manewr zawracania na skrzyżowaniu ul. Lechickiej i Obrońców Tobruku. Po zawróceniu, dojazd na Naramowice odbędzie się przy wykorzystaniu prawoskrętu przy stacji.

Organizacja ruchu dla pojazdów komunikacji miejskiej, które obecnie korzystają z łącznicy nie ulegnie zmianie (swoich tras w związku z modyfikacjami nie zmieni żadna linia autobusowa). Trasy dla pieszych i rowerzystów w rejonie skrzyżowania wyznaczono głownie wzdłuż zachodniej części ul. Naramowickiej z zachowaniem przejścia przez ul. Lechicką, jednak wraz z postępem prac kierunki poruszania się pieszych i rowerzystów będą ulegać zmianie.

Również 22 sierpnia wyłączona z ruchu zostanie część ul. Jasna Rola w rejonie os. Władysława Łokietka, w miejscu przecięcia ulicy przez budowaną trasę tramwajową. Przejście dla pieszych i rowerzystów będzie zachowane, podobnie jak dojazd do posesji po stronie południowej. Objazd wyznaczony zostanie przez ul. Błażeja i Bolka.

PIM, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze