rondo Rataje fot. PIM

Poznań: kolejne zmiany w organizacji ruchu na rondzie Rataje

W nocy z 28 na 29 sierpnia nastąpią zmiany w organizacji ruchu w rejonie przebudowywanego ronda Rataje. Wprowadzane zmiany sprawiają, że na każdym etapie przebudowy możliwy jest zjazd i wjazd na rondo w każdym kierunku.

Od soboty, 29 sierpnia, kierowcy jadący ulicą Jana Pawła II od ronda Śródka będą mogli skorzystać z trzech pasów służących do skrętu w lewo, w ul. Baraniaka i jednego – zewnętrznego – przeznaczonego wyłącznie do jazdy prosto, w kierunku ronda Rataje. Trzy pasy do skrętu w lewo mają nie tylko ułatwić wjazd w ul. Baraniaka, ale też zachęcić wszystkich zmierzających w kierunku obwodnicy autostradowej, Kórnika czy Franowa, do omijania przebudowywanego ronda i korzystania z dróg alternatywnych.

Na odcinku ul. Jana Pawła II od ul. Kórnickiej do ul. św. Rocha kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu. Niemożliwy będzie bezpośredni skręt z ul. Kórnickiej w ul. Jana Pawła II. Pojazdy jadące w tym kierunku od mostu św. Rocha zostaną poprowadzone objazdem, prowadzącym przez ul. św. Rocha.

Od soboty w okolicy ronda Rataje będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów ciężarowych. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze