tramwaj na Naramowice fot. PIM

Poznań: Kolejne zmiany na trasie tramwaju na Naramowice

Rozpoczęcie prac w rejonie dworca Garbary i… przerwy w dostawie wody dla posesji przy ul. Wilczak i Naramowickiej. Rozpoczyna się kolejny etap budowy trasy tramwajowej na Naramowice.

Przerwa w dostawie wody dotyczy posesji przy ul. Wilczak nr 4, 4a, 4b oraz ul. Naramowickiej nr od 22 do 38 i jest spowodowana koniecznością przełączenia sieci wodociągowej. Rozpoczęcie tych prac planowane jest w nocy z 14 na 15 kwietnia od godziny 23 do godz. 5 rano. Prace zostały zaplanowane na godziny nocne, by brak dostępu do wody był jak najmniej dotkliwy dla mieszkańców. Jednak Aquanet prosi o przygotowanie zapasów wody i ostrzega, że godziny, kiedy wody nie będzie w kranach, są orientacyjne i mogą się zmienić.

Z kolei w nocy z 16 na 17 kwietnia rozpocznie się kolejny etap prac przy budowie kabla zasilającego dla powstającej trasy tramwajowej na Naramowice. W ramach nadchodzącego etapu prace przeniosą się w rejon dworca Poznań Garbary. Będą wiązać się z zawężeniami ciągów dla pieszych i rowerzystów w rejonie dworca, przejścia przez ul. Garbary i fragmentu ul. Szelągowskiej do wjazdu na Wartostradę. Jednak jak zapewnia spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, w razie potrzeby wykonawca będzie montował specjalne kładki, by nie było konieczności zamykania ciągów komunikacyjnych.

PIM

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze