trasa tramwaju na Naramowice fot. L. Łada

Poznań: Kolejne zmiany na Naramowicach. Już tej nocy!

W nocy z 6 na 7 sierpnia wróci dwukierunkowy przejazd przez ul. Włodarską i Ziarnistą, uruchomiony zostanie prawoskręt z tzw. Nowej Naramowickiej w ul. Łużycką – a to dopiero początek zmian w tym rejonie.

Dostępna już dla kierowców część tzw. ul. Nowej Stoińskiego w rejonie os. Łokietka połączy stary odcinek ul. Naramowickiej z nowym, powstającym wzdłuż torów tramwajowych.

Zapowiadany wcześniej ruch wahadłowy od 7 sierpnia obowiązywał będzie na ul. Naramowickiej w rejonie tego skrzyżowania (na krótkim odcinku pomiędzy ul. Jasna Rola a Bolka). Ruchem tym sterować będzie sygnalizacja świetlna na wszystkich trzech wlotach na skrzyżowanie. Obecny dojazd do posesji przy ul. Naramowickiej nr 172 pozostanie dostępny. To ostatni etap budowy skrzyżowania tzw. ul. Nowej Stoińskiego i Naramowickiej, przewidywany czas prac to ok. dwa miesiące.

Ruch pieszy w dalszym ciągu będzie możliwy po obu stronach ul. Naramowickiej, jednak zlikwidowane zostanie przejście w pobliżu posesji nr 215, które docelowo znajdzie się bliżej skrzyżowania z tzw. Nową Stoińskiego. W czasie prac należy korzystać z przejścia przy ul. Bolka.

Kolejną zmianą planowaną na nadchodzący weekend jest uruchomienie prawoskrętu z tzw. Nowej Naramowickiej w Łużycką. Rozwiązanie to pozwoli na dojazd do ul. Naramowickiej oraz przede wszystkim do posesji przy Łużyckiej nr 112 i Naramowickiej nr 167 i 169 bez konieczności kierowania się dotychczasowymi objazdami (nie zmieni się sposób poruszania pieszych i rowerzystów). Ruch wahadłowy na ul. Łużyckiej związany z przebudową tej ulicy zostaje utrzymany, prace prowadzone będą jeszcze jesienią – do momentu wbudowania przejazdu przez torowisko tramwajowe.

Od 7 sierpnia będzie można również przejechać przez ul. Naramowicką ulicami Włodarską i Ziarnistą. W dalszym ciągu ul. Naramowicka na odcinku pomiędzy tymi ulicami a Lechicką pozostanie jednokierunkowa (jadąc od ul. Lechickiej). Ruch pieszy pozostanie bez zmian, tzn. należy kierować się wschodnią stroną ul. Naramowickiej z możliwością wykorzystania przejść przez jezdnię.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

PIM

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze