Kwiatowa fot. PIM

Poznań: Kolejne zmiany na Kwiatowej

Przebudowa ul. Kwiatowej na odcinku od ul. Półwiejskiej do ul. Rybaki wkracza w kolejną fazę. W poniedziałek, 10 sierpnia, rozpoczną się prace na chodniku po północnej stronie ulicy, więc zmieni się organizacja ruchu.

Ruch pieszy zostanie przekierowany na wybudowany już chodnik po południowej stronie ulicy. Dojście do lokali po stronie północnej zostanie zapewnione dzięki korytarzowi komunikacyjnemu przechodzącemu przez teren budowy. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowania.

Roboty budowlane związane z przebudową ul. Kwiatowej potrwają do połowy września. Po ich zakończeniu odcinek ul. Kwiatowej między ul. Półwiejską a ul. Rybaki będzie deptakiem. Jezdnia i chodniki uzyskają nawierzchnię z kostki granitowej. Wybudowany zostanie kanał technologiczny, dojazdy do posesji oraz nowe oświetlenie.

Zostanie tam także posadzona zieleń, ale jej nasadzenia planowane są na pierwszą połowę listopada, bo pora ta lepiej sprzyja przyjmowaniu się roślin niż miesiące letnie.

Inwestycja jest kolejnym elementem prac związanych z rewitalizacją centrum Poznania. W celu uspokojenia ruchu i poprawy bezpieczeństwa, na ul. Kwiatowej zostanie wprowadzona tzw. strefa zamieszkania i ruch jednokierunkowy od ulicy Półwiejskiej do ulicy Rybaki.

PIM, el

Dodaj komentarz

avatar