Zmiany w rejonie skrzyżowania Lechicka, Naramowicka i Jasna Rola fot. PIM

Poznań: Kolejna zmiana organizacji ruchu na Lechickiej

W ramach budowy dwupoziomowego węzła drogowego Lechicka/Naramowicka przebudowywane jest również skrzyżowanie ulic Lechickiej i Murawa. Dlatego od nocy z 16 na 17 lipca w tym rejonie będzie obowiązywał ruch wahadłowy.

Chodzi o odcinek ul. Lechickiej w rejonie skrzyżowania z ul. Murawa, od strony ul. Umultowskiej. Ruch wahadłowy sterowany będzietam  przez sygnalizację świetlną. W dalszym ciągu obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu wprowadzona wraz z rozpoczęciem przebudowy skrzyżowania ul. Lechickiej i Murawa.

Oznacza to, że na odcinku ul. Murawa nadal będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy do ul. Lechickiej – przy zachowaniu możliwości skrętu wyłącznie w stronę mostu Lecha, dostępny będzie także przejazd przy ogródkach działkowych. Ponadto 16 lipca nie będzie działać także sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu z powodu konieczności zmiany lokalizacji masztów, na których jest zamontowana.

Kierowcy mają alternatywę: samochody osobowe mogą jechać Serbską, z której jednak w dalszym ciągu nie będzie możliwości skrętów w lewo na skrzyżowaniu z ul. Naramowicką. Dalej należy kierować się do Al. Solidarności i ul. Witosa, by następnie powrócić na ul. Lechicką. Pojazdy ciężarowe jako alternatywną drogę mogą wykorzystać ciąg ulic: Hlonda, Podwale, Jana Pawła II, Baraniaka, Chartowo, Żegrze, Hetmańska, Reymonta, Przybyszewskiego, Żeromskiego, Niestachowska, Witosa i wrócić na ul. Lechicką.

Zmiany nie dotyczą pieszych i rowerzystów.

PIM

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze