Partyzantka Poznań Strajk Kobiet fot. Sławek Wąchała

Poznań: Kobiety blokują powiat!

Niech usłyszą na całym świecie nasz krzyk w powiecie – zapowiadają uczestniczki Strajku Kobiet z powiatu poznańskiego. Dziś po raz kolejny w ramach “odjechanego poniedziałku” przejadą przez drogi i ulice powiatu.

Kobiety wystartują w Kostrzynie, z parkingu przy Parku Miejskim następnie pojadą Warszawską, Średzką, Poznańską, Półwiejską i zamkną pętlę na Warszawskiej. W Kórniku ruszą z parkingu przy szkole w Kamionkach, pojadą do osiedla Przy Lesie, osiedla Północnego, Daszewic, Głuszyny, Koninka i przez Szczytniki wrócą do Kamionek.

W Puszczykowie wystartują z ulicy Poznańskiej (przy wylocie Lipowej), a zakończą na puszczykowskim rynku. W Rokietnicy start zaplanowano na rumpuciowym placu, przejazd odbędzie się dwukrotnie.

Kobiety przejadą też przez Luboń, Murowaną Goślinę i Pobiedziska. Kawalkady będą pozdrawiać kibicujących, a omijać prowokatorów. Obowiązuje jazda z zachowaniem zasad ruchu drogowego: przepuszczanie karetek, pieszych na pasach i tych kierowców, którym się bardzo spieszy.

“Ruszamy z kolejnym wyjazdem na ulice naszych wsi, miast i miasteczek powiatu poznańskiego” – zapraszają wszystkich chętnych. – “Nasz protest z uwagi na zagrożenie epidemiczne ma formułę przejazdu samochodami. Wystawiamy swoje flagi/transparenty (przez okna) i odpowiednio akcentujemy swoją obecność. Przepraszamy za utrudnienia, baby wyjadą na miasto, bo mają sprawę do załatwienia. Dopóki jej nie załatwimy – jeszcze tu wrócimy!”.

el

2.1 14 votes
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze