ćwiczenia fitness fot. pixabay

Poznań: Klub fitness w Galerii MM jest otwarty mimo zakazu?

Czerwona strefa, w której znajduje się Poznań, nakłada obowiązek zamknięcia klubów fitness i siłowni. Tymczasem klub w Galerii MM jest otwarty i zaprasza ćwiczących – ale jedynie tych, którzy się przygotowują do zawodów.

Zgodnie z obostrzeniami czerwonej strefy obiekty sportowe takiej jak baseny, siłownie czy kluby fitness mają zostać zamknięte. Tymczasem, jak poinformowało Radio Poznań, na plakacie wiszącym przy wejściu do Galerii MM znajdujący się tam klub fitness zaprasza wszystkich ćwiczących w swojej podwoje. Czy to aby nie łamanie prawa?

Okazuje się, że nie. Bo nie wszystkie obiekty sportowe muszą być zamknięte. Te, które prowadzą rehabilitację leczniczą, zajęcia sportowe dla uczniów i studentów oraz – właśnie – przygotowują zawodników do startu w zawodach – mogą być otwarte. Ale tylko dla tych grup osób.

I tak jest właśnie w klubie w Galerii MM. Wstęp mają tam tylko zawodnicy przygotowujący się do zawodów, którzy nie mogą przerywać treningów. Ćwiczenia tam są w pełni bezpieczne, bo sprzęt do ćwiczeń jest dezynfekowany kilkakrotnie w ciągu dnia, a obsługa pracuje wyłącznie w maseczkach.

A skąd klub wie, że osoba, która przyszła poćwiczyć, przygotowuje się do zawodów? Każdy musi złożyć pisemne oświadczenie o tym, że przygotowuje się do startu w zawodach i na tej podstawie jest wpuszczany do klubu.

el

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze