Poznań: Kłopoty z przejazdem przez Żeromskiego. Przez cały weekend

Żeromskiego, Niestachowska fot. K. Adamska
Z powodu budowy ul. św. Wawrzyńca przez cały weekend na ulicy Żeromskiego będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu. Kierowcy proszeni są o ostrożność w tym rejonie Jeżyc.

Prowadzone prace będą związane z przekopem przez ul. Żeromskiego, który umożliwi poprowadzenie pod ulicą infrastruktury podziemnej niezbędnej przy budowie nowego odcinka ul. św. Wawrzyńca. Prace będą też generować hałas – dlatego wykonawca przeprasza okolicznych mieszkańców i prosi o wyrozumiałość.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, zmiany organizacji ruchu na Żeromskiego potrwają od soboty 8 maja (od ok. godz. 4 rano) do niedzieli 9 maja (do godz. 22). Kierowcy są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności w tym rejonie.

Mimo zamykania po kolei obu pasów ruchu, ulica pozostanie przejezdna w obu kierunkach, a ruch będzie kierowany ręcznie. W sobotę prace będą prowadzone na wschodniej nitce ulicy, więc zamknięty zostanie pas w kierunku ul. Niestachowskiej. Pojazdy będą kierowane na przeciwny pas na wysokości skrzyżowania ul. Żeromskiego z św. Wawrzyńca i Niestachowską.

Natomiast w niedzielę będzie odwrotnie: zachodnia nitka zostanie zamknięta dla ruchu, a samochody przeniosą się na pas w kierunku Przybyszewskiego i Dąbrowskiego.

Po zakończeniu robót jezdnia w miejscu przekopu zostanie odtworzona.

PIM