Poznań: Kim jest nowy prezes MPK?

Krzysztof Dostatni fot. MPK
Wojciecha Tulibackiego, dotychczasowego prezesa MPK, który w lipcu odchodzi na emeryturę, zastąpi na stanowisku Krzysztof Dostatni, dotychczasowy wiceprezes ds. operacyjnych.

Nowego prezesa specjalnie przedstawiać nie trzeba, ponieważ pracuje w MPK od 2001 roku i dał się już poznać tak pracownikom firmy, jak i wszystkim zajmującym się miejską komunikacją.

Przypomnijmy tylko, że pracę rozpoczął w dziale Inżynierii Ruchu, a w 2009 roku przeszedł do Nadzoru Ruchu, którego został kierownikiem. W maju 2020 roku Rada Nadzorcza powołała go na stanowisko członka Zarządu ds. operacyjnych MPK Poznań, gdzie odpowiadał za sprawną pracę całego pionu mającego bezpośredni wpływ na funkcjonowanie komunikacji miejskiej – czyli za przewozy tramwajowe, autobusowe, inżynierię ruchu i nadzór ruchu.

Komunikacja miejska jest także jego prywatną pasją – jest członkiem Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych, jest też dyplomowanym motorniczym, a prowadzenie tramwaju to jedna z jego największych przyjemności.

Nowe stanowisko obejmie w lipcu. W skład zarządu MPK na lata 2021-2025 wejdą: Krzysztof Dostatni (prezes zarządu), Jerzy Zalwowski (wiceprezes zarządu ds. ekonomiczno-finansowych) oraz Marek Grzybowski (wiceprezes zarządu ds. technicznych).
Warto dodać, że nowy zarząd spółki został powołany jednomyślnie, na posiedzeniu w dniu 26 kwietnia 2021 roku.

MPK

Podziel się:

Ostatnio dodane: