Poznań: Kierowcy muszą uważać! Fotoradar na Hetmańskiej już działa

fotoradar fot. ZDM

Zarząd Dróg Miejskich poinformował 21 grudnia, że fotoradar na ulicy Hetmańskiej już został uruchomiony. Teraz kierowcy, którzy na tej ulicy przekroczą dozwoloną prędkość, muszą się liczyć z kosztownym mandatem.

Przypomnijmy, że do montażu fotoradaru doszło ze względu na notoryczne przekraczanie prędkości na tej ulicy przez kierowców, czego efektem są śmiertelne wypadki z udziałem pieszych. Co roku dochodzi tam do dwóch – trzech takich wypadków.

„Pomiar prędkości będzie prowadzony pomiędzy skrzyżowaniami ul. Hetmańskiej z ul. Kolejową/Górecką i ul. Dmowskiego” – przypomina ZDM. – „Lokalizacja została wyznaczona przez Głównego Inspektora Transportu Drogowego, a Miejski Inżynier Ruchu zatwierdził stosowny projekt. ZDM przygotował miejsce tak by fotoradar mógł być ustawiony i podłączony do prądu. Instalacja urządzenia na ul. Hetmańskiej możliwa była dzięki porozumieniu zawartym pomiędzy Miastem Poznań, a GITD”.

ZDM przypomina także, że od stycznia zmienia się taryfikator mandatów i za przekroczenie prędkości o 30 km na godzinę będzie trzeba zapłacić minimum 800 zł, choć może to być także nawet kilku tysięcy złotych. Na odcinku od ul. Rolnej do ul. Dmowskiego obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km na godzinę, sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej i Kolejowej pracuje całą dobę, a w rejonie tego skrzyżowania jest wyznaczone miejsce do przeprowadzania kontroli policyjnej.

Źródło: ZDM

Podziel się:

Ostatnio dodane: