Poznań: Kiermasz na Starym Rynku. Na majówkę

Majówka na Starym, kiermasz fot. UMP
Stragany zostały postawione jeszcze wczoraj i dziś oficjalnie rozpocznie działalność kiermasz „Majówka” na Starym”. Będzie można kupić biżuterię, ręcznie robioną ceramikę, artykuły dekoracyjne oraz mniej i bardziej egzotyczne przysmaki.

To pierwsza edycja imprezy i firma Targowiska, która ja organizuje, ma nadzieję, że pomysł chwyci.
– Kiermasz handlowy w długi majowy weekend jest przez nas organizowany po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że formuła tego wydarzenia przypadnie do gustu poznaniakom i gościom odwiedzającym nasze miasto – mówi Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska. – Jeśli tak się stanie, być może majowy kiermasz stanie się naszą nową, poznańską tradycją.

Na Starym Rynku stanie ponad 40 stoisk handlowych, w których będzie można kupić ozdoby z bursztynu, srebra, brązu, drewna i naturalnego rogu; odzież oraz galanterię z Nepalu, ceramikę toczoną na kole garncarskim, ręcznie wykonywane drewniane deski i całą gamę artykułów dekoracyjnych.

Nie zabraknie także regionalnych smakołyków z różnych stron Polski. Będą sękacze i mrowiska z Podlasia, sery podhalańskie, holenderskie, szwajcarskie i hiszpańskie, litewskie wędliny, razowy chleb i kwas chlebowy, ze swoimi wyrobami przyjadą także polscy Tatarzy, pszczelarze z całego kraju, a także wytwórcy win, nalewek i miodów pitnych.

Ponieważ to maj, to spota część „Majówki na Starym” będzie poświęcona ogrodnikom: właściciele ogrodów, tarasów i balkonów będą mogli kupić sadzonki, cebulki, skrzynki na kwiaty i przeróżne ogrodnicze akcesoria niezbędne do prac w ogrodzie czy na balkonie.

„Majówka na Starym” rozpocznie się w piątek, 30 marca i potrwa do poniedziałku, 3 maja. Stoiska handlowe będą czynne w godzinach 10 – 21 lub do „ostatniego” klienta.

Przygotowanie kiermaszu odbywa się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa wymaganych przez Główny Inspektorat Sanitarny. Domki handlowe i pozostałe stoiska zostaną zaopatrzone w pojemniki z płynem dezynfekującym oraz rozmieszczone z zachowaniem odpowiedniego odstępu. Na wszystkich znajdą się infografiki przypominającą o zasadach bezpieczeństwa. Zamontowane zostaną także przesłoną z pleksi. Nie będzie możliwości konsumpcji na miejscu. Produkty spożywcze można kupić na jarmarku i zabrać na wynos.

UMP