pomoc dla szpitali fot. kibice Lecha

Poznań: Kibice Lecha też pomagają w walce z koronawirusem

Maseczki, termometry, woda mineralna, kawa i herbata oraz ręczniki jednorazowe – to i wiele innych rzeczy potrzebnych w czasie pandemii kibice Lecha Poznań zawieźli dziś poznańskim szpitalom. I to nie pierwszy raz!

“Dziś wspólnie z Lech Poznań Ultras oraz Swarzędzcy Kibole, Ratajscy Fanatycy i FC Murowana Goślina dostarczamy sprzęt do poznańskich szpitali. Byliśmy na ul. Długiej, Szamarzewskiego, Krysiewicza, Grunwaldzkiej, Lutyckiej i Przybyszewskiego – czytamy na ich profilu facebookowym. – “Za termometry dziękujemy Lech Pils! Poza nimi – pojechały maseczki, kombinezony, woda, kawa, herbata, słodycze oraz ręczniki jednorazowe”.

Kibice zdobyli też 700 metrów kwadratowych flizeliny. Przekazali ją Izbie Lekarskiej, a ona przekaże ją z kolei firmom szyjącym maseczki. Natomiast Rękawiczki i środki dezynfekujące od FC Opalenica oraz racje żywnościowe od One Day More – trafiły do poznańskiego pogotowia.

To informacje tylko z dziś, a akcja pomocowa trwa od tygodnia i od tygodnia codziennie kibice dowożą szpitalom wodę, środki dezynfekujące, rękawiczki czy żywność. Akcję koordynuje Stowarzyszenie Kibiców Kolejorz oraz poznański ośrodek Kibice Razem Lech Poznań.

el

Dodaj komentarz

avatar