autobus 164 fot. ZTM

Poznań: Kasprzaka nadal z uszkodzoną nawierzchnią

Autobusy nadal kursują objazdami, a kierowcy stoją w korkach, a wszystko dlatego, że ulica Kasprzaka zapadła się w dwóch miejscach. Usunięcie uszkodzenia jezdni opóźniła pogoda.

29 sierpnia Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianie trasy autobusu linii nr 164, który jeździ właśnie ulicą Kasprzaka, z powodu zapadnięcia jezdni. Jezdnia miała zostać naprawiona dziś, jednak z powodu pogody utrudnienia potrwają jeszcze do jutra, do wieczora.

Powodem zapadnięcia się jezdni w dwóch miejscach jest awaria wodociągowa rury biegnącej pod ulicą. Aquanet od wczoraj usuwa awarię, jednak na przeszkodzie pracom naprawczym stanęła pogoda, a konkretnie ulewny deszcz.

– Usuwanie awarii polegało na uszczelnieniu miejsc, gdzie przyłącza kanalizacyjne łączą się z kanałem – tłumaczy Dorota Wiśniewska, rzeczniczka prasowa Aquanetu. – Nasi specjaliści musieli wykonać trzy wykopy i tym samym trzeba odtwarzać nawierzchnię w trzech miejscach. Tak rozległy zakres prowadzonych prac oraz warunki pogodowe (intensywne opady deszczu w nocy z niedzieli na poniedziałek) spowodowały przesunięcie terminu zakończenia robót o dwie doby.

Kierowcy będą mogli swobodnie przejechać ulicą Kasprzaka dopiero jutro wieczorem.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze