Karmelicka 1 fot. ZDM

Poznań: Karmelicka wypięknieje – obiecuje Zarząd Dróg Miejskich

Zniszczony chodnik na ulicy Karmelickiej, biegnący wzdłuż kamienic, będzie remontowany jeszcze w tym roku. To dobra wiadomość. Zła jest taka, że miejsc parkingowych będzie mniej.

Nierówne i połamane płyty chodnikowe, przestrzeń dla pieszych zastawiona w większości przez parkujące samochody i kilka drzew – taki jest dziś obraz ulicy Karmelickiej po jej wschodniej stronie. Wielokrotnie naprawiany chodnik wymaga dziś kompleksowego remontu. Tym bardziej, że znajduje się w bezpośrednim otoczeniu jednego z najcenniejszych zabytków Poznania, jakim jest dawny zespół klasztorny OO. Karmelitów z kościołem Bożego Ciała.

Szeroki na ponad pięć metrów chodnik daje możliwość, by tę przestrzeń przeznaczyć dla pieszych i jednocześnie przywrócić zieleń. Koncepcja zakłada, że prawie dwa metry szerokości chodnika zostaną wykorzystane na pas zieleni. Pojawią się w nim drzewa – platany i krzewy. Zmianie ulegnie również sposób parkowania pojazdów. Postój samochodów będzie w całości na jezdni, równolegle do chodnika.

W związku z ograniczeniem miejsc postojowych na ulicy mieszkańcy sektora 4 Strefy Płatnego Parkowania będą mogli parkować na parkingu buforowym przy ulicy Droga Dębińska. Miejsca te będą dostępne po rozpoczęciu prac remontowych na indywidualne wnioski mieszkańców posiadających identyfikator SPP.

Prace obejmą ulicę, po jej wschodniej stronie. Sfinansowane będą z pieniędzy uzyskanych ze Strefy Płatnego Parkowania. Początek prac planowany jest latem tego roku.

ZDM, el

Dodaj komentarz

avatar