Poznań: Kaponiera z nowym oznakowaniem

Pas rowerowy jest już przeniesiony, trwają prace na ulicy Roosevelta – trwają prace nad zmianami w organizacji ruchu na Kaponierze. Drogowcy pracują wieczorami i nocami, by nie utrudniać ruchu.

Dzięki przeniesieniu pasa rowerowego na ul. Święty Marcin kierowcy mogą korzystać z aż czterech pasów ruchu. Dwa z nich przeznaczone są dla jadących w lewo (w stronę Międzynarodowych Targów Poznańskich). Osobny pas zyskali kierowcy jadący na wprost, a skrajny prawy pas przeznaczono dla tych, którzy chcą jechać w stronę ul. Roosevelta. Usprawni to ruch wyjeżdżających z centrum i pomoże zmniejszyć emisję spalin.

W poniedziałek (12 sierpnia) rozpoczęły się prace związane ze zmianą oznakowania poziomego na jezdni ul. Roosevelta, od strony mostu Dworcowego, przy dojeździe do ronda Kaponiera. Lewy skrajny pas jezdni będzie przeznaczony do skrętu w ulicę Zwierzyniecką, dwa środkowe do jazdy na wprost, a prawy – dla jadących w stronę ul. Św. Marcin. Dzięki temu jadący na wprost zyskają dwa odrębne pasy i nie będą blokowani przez skręcających w lewo. Prace potrwają maksymalnie do środy (14 sierpnia).

Zmieniła się też sygnalizacja: na czas wymiany oznakowania włączono światło żółte pulsujące. Całość prac związanych z wprowadzaniem nowej organizacji ruchu ma zakończyć się do 15 sierpnia.

UMP, el

Podziel się!

2
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
:):)
Gość
:):)

a windy do przejścia działają? Bo jak nie, to na rysunku brakuje jeszcze wózka. POznański remont kaPOniery – czyli najważniejszy jest protokół zniszczenia.

chris
Gość
chris

Jasne, najważniejsza jest emisja spalin. Fakt że połowa prywatnego handlu dookoła padła, jest mało istotny. Ważne jest to, że przez największą krzyżówkę Poznania można jeździć rowerami, a kierowcy omijają to miejsce szerokim łukiem. Niedługo wszyscy będą tam chodzić piechotą, tylko ciekawe po co? Najlepiej popierać centra handlowe, nie??? Teraz w ich okolicy jest największa emisja spalin 🙂