MKB kampania 2

Poznań: Kampania prezydencka Małgorzaty Kidawy-Błońskiej rozpoczęta!

– Zapraszamy wszystkich, którzy chcą, żeby w Pałacu Prezydenckim zamieszkał człowiek, który przestrzega prawa, szanuje konstytucję i docenia Unię Europejską – powiedział starosta Jan Grabkowski, oficjalnie rozpoczynając kampanię.

Konferencja prasowa rozpoczęcia odbyła się przed Bałtykiem, bo to jest – jak wyjaśnili uczestnicy – samo serce miasta. Gości przyszło sporo: była senator Jadwiga Rotnicka, Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta, a także kilkoro poznańskich radnych i działaczy PO. Wszyscy – jak podkreślił starosta Grabkowski – którym zależy na tym, by w Pałacu Prezydenckim wreszcie znalazł się człowiek, o którym oni, samorządowcy, marzą od 30 lat.

– Jesteśmy tu w tak dużym gronie, bo chcemy pokazać determinację, że to się musi zmienić – mówił dobitnie Jan Grabkowski o obecnym prezydencie. – 30 lat temu miało miejsce pewne ważne wydarzenie. Brałem w nim udział i nie myślałem wtedy, że po 30 latach będzie kolejne ważne wydarzenie, które określi całą naszą przyszłość. A tu chodzi nie tylko o naszą przyszłość, ale też naszych dzieci.

– Jeśli nie chcemy mieć prezydenta, który ans nie szanuje, sprawia, że przestają nas szanować w całej Europie, to musimy zacząć zbierać podpisy – dodała senator Jadwiga Rotnicka. – I jako kobieta mogę powiedzieć, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest w stanie zmienić oblicze naszej polityki na lepsze. To będzie prezydent, który łączy, a nie dzieli Polaków, jak to się dzieje obecnie.

Grzegorz Ganowicz powiedział, że ta kandydatka na prezydenta RP jest w Wielkopolsce znana i lubiana, ponieważ reprezentuje cechy szczególnie cenione w tym regionie, jak porządek, dokładność, pragmatyzm i kulturę osobistą. Natomiast Mariusz Wiśniewski zwrócił uwagę na to, że kandydatkę, właśnie ze względu na jej zalety, wspierają nie tylko członkowie PO.
– Wśród nas jest wielu członków innych partii, samorządowców i społeczników – zapewniał.

Jednak, choć notowania Małgorzaty Kidawy-Błońskiej rosną, to jednak nadal – zgodnie z wynikami sondaży w starciu z obecnym prezydentem ma co najwyżej szansę wejść do drugiej tury, a na pewno nie wygrać. Ale członków jej wielkopolskiego sztabu wyborczego to nie martwi. Uważają, że wzrost poparcia to tylko kwestia czasu – i kolejnych działań Prawa i Sprawiedliwości.
– Notowania prezydenta Dudy jednak spadają – zwrócił uwagę starosta. – 5 lat rządów PiS to wystarczający powód. Ludzie tu, w Wielkopolsce, są pragmatyczni, cenią sobie różnorodność i porządek. Chcemy, żeby to przesłanie dotarło do całego kraju. Chcę, żeby prezydentem był ktoś, do kogo ja z przyjemnością pojadę 27 maja, w Dzień Samorządu Terytorialnego.

Lilia Łada

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze