Poznań: Kamil Lis na Staromiejskim Koncercie Organowym

29 sierpnia na organach farnych zagra Kamil Lis, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, doktorant w klasie organów prof. Sławomira Kamińskiego i student klawesynu.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Artysta kształcił się także w Universität für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu (prof. Pier Damiano Peretti). Jest laureatem konkursów organowych, m.in. I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Organowym w Wilnie (2012), a także nagród na Ogólnopolskim Konkursie Organowym „Hindemith – Karg-Elert – Reger” w Krakowie (2013), Międzynarodowym Konkursie Organowym w Katowicach (2014) oraz Międzynarodowym Konkursie Organowym im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu (2017).

Otrzymał stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia naukowe i artystyczne. Odbył praktykę na stanowisku organisty Katedry Świętego Piotra w Bolonii (Włochy).

Brał udział w IV i VIII edycji Europejskiej Akademii Muzyki Dawnej w Vannes (Francja), a także Akademii Haendlowskiej we Wrocławiu oraz w Akademii Bachowskiej w Świdnicy, realizując partię basso continuo na organach i klawesynie pod batutą takich mistrzów jak Paul Goodwin oraz Robert Hollingworth.

Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych organistów takich jak Franz Danksagmuller, Gerhard Gnann, Paolo Crivellaro, Jarosław Tuma, Martin Sander czy Martin Schmeding, a także klawesynistów takich jak Władysław Kłosiewicz, Skip Sempe czy Bertrand Cuiller.

Prowadzi także ożywioną działalność jako kameralista współtworząc dwa zespoły muzyki dawnej – Musica Graciana jako organista oraz Contro, gdzie jest klawesynistą. Jako solista i kameralista koncertuje w kraju i za granicą.

Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00.

PROGRAM

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Toccata, Adagio i Fuga C-dur, BWV 564

Johannes Brahms (1833-1897)
Preludium chorałowe i Fuga „O Traurigkeit, O Herzeleid”, WoO 7
Preludium i Fuga g-moll, WoO 10

Ferenc Liszt (1811-1886)
Preludium i Fuga nt. B-A-C-H

Mat. pras., el

Dodaj komentarz

avatar