Poznań: Kamienica przy ul. Śniadeckich jak nowa!

Kamienica przy Śniadeckich fot. UMP
Dwa lata prac remontowych naprawdę u podstaw i na początku 2020 roku zakończyła się modernizacja kamienicy przy ul. Śniadeckich. Teraz budynek jest nie do… poznania.

Kamienica przy ul. Śniadeckich 6 została wybudowana w 1932 roku. Budynek wchodzi w skład zespołów urbanistyczno-architektonicznych najstarszych dzielnic Poznania. W 1982 roku obiekt został wpisany do rejestru zabytków. W kamienicy znajduje się 26 lokali mieszkalnych i 4 lokale użytkowe. Budynek ze względu na swój stan techniczny i wizualny wymagał gruntownej modernizacji. Prace trwały 15 miesięcy.

Podczas termomodernizacji i remontu zostały wykonane prace na bardzo szeroką skalę. Ocieplono ściany zewnętrzne budynku, dach od wewnątrz, ściany wewnętrzne strychu oraz płyty balkonowe. Zamontowano nowe drzwi wejściowe i wymieniono okna – te zabytkowe zostały odrestaurowane. Renowacji uległa także elewacja frontowa, która w zdecydowany sposób podnosi atrakcyjność kamienicy. Od frontu przeprowadzono remont balkonów wraz z odnową balustrad balkonowych.

W budynku wymieniono wszystkie instalacje. W ramach walki ze smogiem w kamienicy zlikwidowano aż 55 pieców kaflowych i doprowadzono przyłącze do sieci ciepłowniczej. Prace objęły wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej i wentylacji. Zainstalowano także nowe przyłącza wodociągowe i gazowe.

Nie zapomniano również o częściach wspólnych budynku. Wyremontowano klatki schodowe, w podwórzu pojawiły się nowe ławeczki oraz zieleń. Koszt termomodernizacji i remontu wyniósł ponad 5 milionów złotych.

ZKZL, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: