Poznań: Kamień węgielny pod osiedle Fama Jeżyce wmurowany

Fama Jeżyce wmurowanie kamienia węgielnego fot. mat. pras.
2,5 tys. mieszkań wraz z towarzyszącą im infrastrukturą – a wszystko to na 8 ha terenu dawnej Wiepofamy. Fama Jeżyce to największej inwestycji w ramach Nowych Jeżyc. Pierwszy etap będzie gotowy pod koniec 2021 roku.

Wmurowaniu kamienia węgielnego pod jedną z największych inwestycji deweloperskich w Poznaniu towarzyszyło uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego. Akt został zamknięty w kapsule i symbolicznie zatopiony w strop pierwszego z budynków.

– Zaledwie dwa lata temu podjęliśmy współpracę z Grupą Wiepofama, widząc potencjał miastotwórczy w terenie po dawnym zakładzie produkcyjnym. Dziś wszyscy stajemy się świadkami niezwykle doniosłego wydarzenia, widząc, jak rosną mury jednego z największych przedsięwzięć mieszkaniowych na terenie Poznania. – mówi Zbigniew Gościcki, prezes zarządu Unidevelopment SA. – W przeciągu kilku najbliższych lat ten poprzemysłowy teren zamieni się w nową, tętniącą życiem część miasta. Jesteśmy dumni z tego, że możemy dopisać nowy fragment do historii stolicy Wielkopolski.

Osiedle Fama Jeżyce to projekt realizowany przez spółkę Fama Development, której inwestorami są Unidevelopment SA oraz Wiepofama SA. Prowadzenie inwestycji, nadzór nad projektem, obsługę sprzedaży i marketingu oraz project management powierzono Monday Development – spółce należącej do grupy Unidevelopment.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Unibep – jedna z największych firm budowlanych w Polsce. Stworzenie kompleksowej koncepcji zabudowy terenów Wiepofamy powierzone zostało firmie HRA Architekci. Jej zadaniem było zaprojektowanie nie tylko miejsca do zamieszkania, ale również przestrzeni do budowania sąsiedzkich relacji.

Fama Jeżyce stanowić będzie przemyślaną pod względem urbanistycznym kwartałową zabudowę, nawiązującą do historycznej tkanki miejskiej Jeżyc, a delikatnie zaokrąglone narożniki budynków oraz balkonów odwoływać się będą do międzywojennej zabudowy dzielnicy.

W ramach pierwszego etapu Famy Jeżyce powstają dwa budynki, w których łącznie znajdzie się 251 mieszkań. Na terenie inwestycji powstanie także wiele udogodnień, takich jak przestronna rowerownia, samoobsługowy serwis naprawy rowerów, czy miejsce do ładowania samochodów elektrycznych, a także skwery, deptak i nowy park miejski. Istotny jest również fakt, że już w ramach pierwszego etapu inwestycja uzyska połączenie z ulicą Kościelną. Docelowo osiedle będzie połączone również z ulicą Dąbrowskiego, zapewniającą sprawną komunikację z centrum miasta.

Inwestor dużą uwagę przywiązuje do silnie zakorzenionej tu lokalności. Z tego względu zaprosił do współpracy działających na Jeżycach „street artowców” – Noriaki i Barta Sucharskiego. To oni stworzyli unikatową pamiątkową grafikę, którą otrzymali przybyli na wydarzenie goście. W ten symboliczny sposób inwestor zapowiada wprowadzenie sztuki do przestrzeni osiedla.

Mat. pras., el

Podziel się:

Ostatnio dodane: