karta PEKA okolicznościowa fot. MPK

Poznań: Jubileuszowa PEKA z okazji 140 lat MPK

Kończy się rok 2020, w którym obchodzimy jubileusz 140 lat działania w Poznaniu komunikacji miejskiej. Z tej okazji przygotowana została specjalna, okolicznościowa karta PEKA na okaziciela.

Mijający rok był wyjątkowy. Pomimo pandemii koronawirusa udało się – choć nie w takim zakresie, jak początkowo zamierzano – zorganizować obchody 140-lecia przedsiębiorstwa i komunikacji miejskiej w Poznaniu.

Jednym z elementów jubileuszu było przygotowanie przez MPK i Miasto Poznań okolicznościowej karty PEKA na okaziciela. Atrakcyjna wizualnie karta nie tylko upamiętnia rocznicę, ale również może służyć do opłacania podróży na liniach organizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego.

ZTM Poznań, który zajmuje się dystrybucją biletów, wyprodukował 18 tys. okolicznościowych kart PEKA. Jak informuje, do tej pory sprzedano ich niemal 5,5 tys. Karty nadal są dostępne w Punktach Obsługi Klienta. Zachęcamy do ich zakupu! Warto jednak pamiętać, że – z uwagi na pandemię – Punkty działają w ograniczonym zakresie. Ich lokalizacje oraz godziny otwarcia są wyszczególnione na stronie internetowej ZTM.

Karta PEKA na okaziciela kosztuje 27 zł, z czego 15 zł pasażer może wykorzystać na przejazdy z tPortmonetki, a 12 zł stanowi zwrotna kaucja.

MPK

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze