radiowoz straż miejska fot. SMMP

Poznań: Jeździł bez prawa jazdy, bo… zabrano mu je za jazdę po pijanemu

Nawet rutynowe kontrole nieprawidłowo zaparkowanych samochodów przynoszą niekiedy nieoczekiwane rezultaty. Strażnicy rejonowi z Referatu Grunwald w ten sposób właśnie wykryli kierowcę samochodu, który jeździł bez prawa jazdy. Zabrano mu je za jazdę pod wpływem alkoholu.

Niemal codziennie strażnicy interweniują wobec kierowców, którzy ignorują podstawowe przepisy z zakresu zatrzymywania i postoju pojazdów. Między innymi parkując na chodniku często zapominają o pozostawieniu odpowiednio szerokiego przejścia dla pieszych, które wynosi co najmniej 1,5 m.

Przy ul. Włodkowica kierowca fiata zaparkował na chodniku pozostawiając dla pieszych przejście o szerokości ok. 60 cm. Powiadomieni o tym strażnicy referatu Grunwald akurat doszli do samochodu, gdy – prawdopodobnie z powodu ich obecności – do auta przyszedł mężczyzna, który, jak się okazało, jest jego kierowcą. I to on, jak przyznał w rozmowie ze strażnikiem, przyjechał tym samochodem parkując go beztrosko na chodniku.

Strażnicy poprosili kierowcę o dokumenty – i wtedy okazało się, że mężczyzna jeździł samochodem bez prawa jazdy. Zatrzymała mu je policja za jazdę pod wpływem alkoholu. Cóż, w tym przypadku można powiedzieć, że jedno przestępstwo wygenerowało kolejne – sprawę przekazano policji.

Należy dodać, że samochód został zabrany przez innego kierowcę.

SMMP, el

1
Dodaj komentarz

avatar
Jerzy Wróbel
Jerzy Wróbel

,a to pech. Mógł się powołać na takich, ktorych przepisy w POznaniu nie obowiązują.