Poznań: Jest zwycięzca konkursu „Dobry remont”

kamienica-u-zbiegu-ulic-wielkiej-i-szewskiej- fot. UMP
Kamienica u zbiegu ulic Wielkiej i Szewskiej zwyciężyła w konkursie „Dobry remont”. Drugie miejsce zajął budynek znajdujący się na skrzyżowaniu ulic Ogrodowej i Piekary, a trzecie – przy ul. Libelta 27.

Organizatorem konkursu „Dobry remont” na najlepszą renowację elewacji kamienicy jest stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania we współpracy z Urzędem Miasta Poznania pod patronatem Miejskiego Konserwatora Zabytków. Celem przedsięwzięcia jest ochrona dziedzictwa kulturowego i historycznego miasta oraz promocja dobrych praktyk. Głosowanie trwało do 15 grudnia. Uczestniczyło w nim 15 zabytkowych obiektów.

Pierwsza edycja konkursu „Dobry Remont” odbyła się w 2009 r. Nagrody za najlepiej przeprowadzony renowację przyznawano corocznie – aż do 2014 r. Po 5 latach wrócono do tej idei. Ze względu na dłuższy odstęp czasu, jaki minął od ostatniej edycji wybór kandydatów nie ogranicza się jedynie do aktywności inwestycyjnej z ostatniego roku, ale obejmuje szerszy katalog obiektów, których renowację przeprowadzono w ciągu kilku lat.

Zwycięzcą tegorocznego konkursu została kamienica znajdująca się pod adresem ul. Wielkiej 9 i ul. Szewskiej 21. Drugie miejsce zajął budynek u zbiegu ulic Ogrodowej 18 i Piekary 13, a trzecie – kamienica przy ul. Libelta 27. Zwycięski obiekt zostanie wyróżniony tabliczką z nazwą konkursu oraz wskazaniem „Niech świeci przykładem” – tak, aby każdy mógł zobaczyć wzór dobrych praktyk.

Listę wszystkich „kandydatów”, biorących udział w konkursie można zobaczyć na stronie miasta Poznania.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: