stadion przy ul. Harcerskiej fot. ump (2)

Poznań: Jest decyzja w sprawie najbliższych meczów w Wielkopolsce

Wielkopolski Inspektor Sanitarny zadecydował, że kibiców na meczach może być tylu, ile wynosi jedna czwarta miejsc miejsc na stadionach. Wszyscy będą musieli zachowywać dystans społeczny i reżim sanitarny.

W Wielkopolsce najbliższe spotkania zostaną rozegrane 19 czerwca w Lesznie pomiędzy Fogo Unia Leszno a Betard Sparta Wrocław i w Poznaniu 24 czerwca pomiędzy Lechem Poznań a Pogonią Szczecin. Zgodnie z decyzją ministerstwa zdrowia od 19 czerwca kluby mogą wypełnić stadion kibicami do 25 proc. jego pojemności. W związku z najbliższymi meczami, które mają zostać rozegrane w Lesznie i Poznaniu, wojewoda zapytał o opinię służby sanitarne.

– Otrzymałem odpowiedź ze strony wojewódzkiego inspektora sanitarnego, który nie widzi przeciwwskazań do organizacji spotkań, jednak z zachowaniem – i to chcę bardzo wyraźnie podkreślić – rygorystycznego reżimu sanitarnego. Dlatego zwracam się do każdego kibica, który weźmie udział w meczach w Lesznie i Poznaniu, by poważnie potraktował nie tylko własne zdrowie, ale i wszystkich osób, które będą w pobliżu – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Po analizie sytuacji epidemicznej Wielkopolski wojewódzki inspektor sanitarny przedstawił stanowisko, w którym zaznacza, że możliwe jest rozgrywanie meczów w Lesznie i Poznaniu z udziałem publiczności w ograniczonej liczbie kibiców do 25 proc. miejsc z zachowaniem dystansu społecznego pomiędzy kibicami (2 metrów) oraz wzmożonym reżimem sanitarnym miejsc wspólnych, m.in. ciągi komunikacyjne czy toalety.

WUW, el