Poznań: Jest 9 milionów złotych dla Alexa!

Alex Jutrzenka z mamą fot.siepomaga.pl
To ogromny sukces i śmiało może być uznany za bożonarodzeniowy cud. Udało się zebrać 9 milionów złotych dla Alexa na terapię genową. W styczniu chłopiec pojedzie na leczenie do USA.

Alex Jutrzenka choruje na rdzeniowy zanik mięśni – jak o tym pisaliśmy, także prosząc o pomoc dla chłopca. Choroba do niedawna była nieuleczalna, ale teraz jest już możliwa terapia genowa, która jest wielką nadzieją dla cierpiących na tę chorobę. I to właśnie ona, ze względu na to, że nowatorska, jest tak kosztowna. Poza tym można ją przeprowadzić tylko w Stanach Zjednoczonych, a tak daleka podróż i pobyt też kosztują.

Zorganizowania zbiórki podjęła się fundacja siepomaga.pl i akcja ruszyła w październiku. Odzew był ogromny od samego początku, jednak suma, którą należało zebrać, sprawiała, że rodzice Alexa tracili nadzieję. Do tego stopnia, że nie mieli sił na organizację świąt – bo przecież trzeba było zbierać pieniądze, których brakowało jeszcze 1,5 mln zł.

Jednak udało się! Obecnie na koncie Alexa jest 9 062 583 zł! A to oznacza, że Alex już w styczniu poleci po zdrowie do Stanów Zjednoczonych. A wszyscy, którzy go wsparli, będą trzymać kciuki, żeby się udało…

9 mln zł to największa jak dotąd suma zebrana na leczenie jednego dziecka przez fundację.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: