Happy Jazz Band - muzyka przy podwieczorku fot. Sławek Wąchała

Poznań: Jazz, chillout i afrobeat, czyli warto dziś pójść na koncert

“Muzyka nie dzieli” na Szelągu, Happy Jazz Band nad Rusałką, a także Siły Specjalne o 17.00 oraz Donna Brown & Dixie Company o 20.30 na Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Warto skorzystać i wybrać się na któryś z koncertów w plenerze!

Już o 16.00 zaprasza Ogród Szeląg na cotygodniową porcję chilloutu na Szelągu pod hasłem “Muzyka nie dzieli”, która potrwa do 21.30. W pięknych okolicznościach przyrody Ogrodu Szeląg wyborną muzyką z okolic jazzu, soulu, elektroniki, chilloutu, funku i afrobeatu dzielą się MiniRadio, Me ll owman, FEELip oraz Sideways Selection.

O godzinie 17.00 na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania rozpocznie się koncert Sił Specjalnych. To zespół składający się z zawodowych muzyków oraz muzyków-wolontariuszy, w tym osób bezdomnych poszukujących aktywnych form integracji społecznej. Działalność zespołu opiera się na przekonaniu, że aktywny udział w tworzeniu muzyki jest możliwy dla każdego, niezależnie od jego statusu społecznego, poziomu sprawności czy doświadczenia muzycznego.

O 19.00 nad Rusałką zagra Happy Jazz Band – młody poznański zespół grający jazz, ale już uznany i występujący z takimi muzykami jak Jarosław Kostka, Jan Adamczewski czy Patrycjusz Gruszecki. To, co grają, jest rzeczywiście radosne, a przy tym doskonałej jakości i warto się na ten koncert wybrać.

O 20.30 ponownie będzie warto zajrzeć na dziedziniec UMP, bo w ramach Swingującej Starówki wystąpi tam Donna Brown & Dixie Company. Dixie Company to poznański zespół od 26 grający jaz tradycyjny, a podczas tego wieczoru wystąpi z amerykańską wokalistką Donną Brown, z którą wspólnie też swego czasu wydali płytę.

Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny, ale oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze