Poznań: Jak wygląda miasto z ratuszowej wieży?

Co widzi hejnalista? - Poznań z ratuszowej wieży fot. Sławek Wąchała
Długi weekend, zwłaszcza z tak piękną pogodą, to idealny czas na spacery. Jeśli więc nie udało wam się wyjechać – zapraszamy na odkrywanie uroków własnego miasta. Naprawdę warto!

Z wysokości wszystko widać wyraźniej, więc nasz fotograf Sławek Wąchała wszedł na… ratuszową wieżę. Chciał się przekonać, jaki też widok ma przed swoimi oczami ratuszowy hejnalista…

A widok jest wyjątkowy i z pewnością wynagradza konieczność pokonania kilkuset schodów, by go podziwiać. Z wieży widać wiele zakamarków, których będąc na ziemi nie dostrzegamy: urokliwych wykuszów okiennych, ukrytych balkoników czy pięknych, zielonych podwórek ukrytych tam, gdzie spodziewalibyśmy się wyłącznie bruku lub betonu.

Takie zdjęcia to także doskonała okazja, by zaplanować sobie wyprawę w poszukiwaniu… skarbów. Geolog, dr Paweł Wolniewicz, przygotował nawet specjalną mapę, dzięki której można je znaleźć – a z wysokości można je wypatrzeć w terenie.

No bo kto nie chciałby wiedzieć, jak kiedyś płynęły rzeki w Poznaniu – zwłaszcza te, których już nie ma – gdzie znajdowała się Łysa Góra, a gdzie Złota Góra i które ulice biegną zakosami, omijając wzgórza, których już nie ma? Z pewnością hejnalista to wszystko wie…

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: