Ratuj Ziemię Dietą 2 fot. Fundacja Viva

Poznań: Jak uratować Ziemię… dietą?

Mało kto wie, że wiele dobrego możemy zrobić dla naszej planety – z pomocą diety. Brzmi dziwnie i trudno w to uwierzyć? Dlatego właśnie 9 listopada aktywiści z Fundacji Viva! rozmawiali z poznaniakami na Moście Teatralnym, by im to wyjaśnić.
Reklama

Działacze fundacji rozdawali ulotki i wyjaśniali, jak nasza dieta i nasze konsumenckie wybory wpływają na planetę i klimat. Każdy chętny mógł też sprawdzić swoją wiedzę w specjalnie przygotowanym na tę akcję quizie klimatycznym. Zdaniem działaczy fundacji zdecydowanie najlepsza dla naszej planety jest dieta roślinna.

Reklama

– Hodowla zwierząt jest odpowiedzialna za emisję 18% gazów cieplarnianych, to znacznie więcej niż cały sektor transportu łącznie- mówi Malwina Malinowska z Fundacji Viva! -.Dodatkowo przyczynia się do degradacji ziem, wylesiania, w tym wycinki lasów tropikalnych, w konsekwencji do wymierania wielu gatunków zwierząt. Jeśli chcemy dbać o naszą planetę i zapobiec katastrofie klimatycznej – wybierzmy weganizm.

Weganizm to styl życia, którego jedną z cech jest rezygnacja ze spożywania produktów zwierzęcych. Chodzi tu nie tylko o mięso, ale też nabiał, jajka, a nawet miód. Weganie chronią świat zwierzęcy rezygnując także z noszenia ubrań wykonanych z wełny, jedwabiu, skóry czy futer i nie biorąc udziału w rozrywkach takich jak zoo, cyrk czy oceanarium, nie mówiąc już o polowaniu czy corridzie. Nie korzystają także z kosmetyków wyrabianych z udziałem produktów pochodzenia zwierzęcego.

Reklama

Fundacja Viva! el

Podziel się!

5
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Adrian Rogowski
Gość
Adrian Rogowski

a ten papier z którego są te ulotki to ratuje ziemie czy nie ?

Teenager
Gość
Teenager

Zmiany klimatyczne zaszły tak daleko że niewyprodukowanie kawałka papieru i tak nas nie uratuje. Oczywiscie trzeba ogrniaczac odpady i ich produkcję jak tylko można ale to są materiały informacyjne, a zmiana diety zmieni dużo więcej dla środowiska niż to, że nie wyprodukujemy kilku ulotek

Edward Szwec
Gość
Edward Szwec

Czy ta kamizelka Viva ratuje ziemie czy też nie? Ile wody zużyto na jej produkcje??

:)
Gość
:)

Kamizelki jak widać są wielorazowe, widziałam je tez na wielu innych akcjach a jeżeli mają się przyczynic do promocji fundacji która działa dla szczytnych celów i uswiadamia ludzi to czemu nie

Marcin Szorcz
Gość
Marcin Szorcz

Nie no chcecie jeść kiełki bób i soję to sobie jedzcie dla mnie to pasza dla właściwego jedzenia…
A jeżeli kiedyś wam się uda zlikwidować produkcję mięsa zacznę zjadać was króliczki😏