Ratuj Ziemię Dietą 2 fot. Fundacja Viva

Poznań: Jak uratować Ziemię… dietą?

Mało kto wie, że wiele dobrego możemy zrobić dla naszej planety – z pomocą diety. Brzmi dziwnie i trudno w to uwierzyć? Dlatego właśnie 9 listopada aktywiści z Fundacji Viva! rozmawiali z poznaniakami na Moście Teatralnym, by im to wyjaśnić.

Działacze fundacji rozdawali ulotki i wyjaśniali, jak nasza dieta i nasze konsumenckie wybory wpływają na planetę i klimat. Każdy chętny mógł też sprawdzić swoją wiedzę w specjalnie przygotowanym na tę akcję quizie klimatycznym. Zdaniem działaczy fundacji zdecydowanie najlepsza dla naszej planety jest dieta roślinna.

– Hodowla zwierząt jest odpowiedzialna za emisję 18% gazów cieplarnianych, to znacznie więcej niż cały sektor transportu łącznie- mówi Malwina Malinowska z Fundacji Viva! -.Dodatkowo przyczynia się do degradacji ziem, wylesiania, w tym wycinki lasów tropikalnych, w konsekwencji do wymierania wielu gatunków zwierząt. Jeśli chcemy dbać o naszą planetę i zapobiec katastrofie klimatycznej – wybierzmy weganizm.

Weganizm to styl życia, którego jedną z cech jest rezygnacja ze spożywania produktów zwierzęcych. Chodzi tu nie tylko o mięso, ale też nabiał, jajka, a nawet miód. Weganie chronią świat zwierzęcy rezygnując także z noszenia ubrań wykonanych z wełny, jedwabiu, skóry czy futer i nie biorąc udziału w rozrywkach takich jak zoo, cyrk czy oceanarium, nie mówiąc już o polowaniu czy corridzie. Nie korzystają także z kosmetyków wyrabianych z udziałem produktów pochodzenia zwierzęcego.

Fundacja Viva! el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze