Dworzec Rataje 2 fot. UMP

Poznań: Jak powinny kursować autobusy przy rondzie Rataje? ZTM przygotował ankietę

Zarząd Transportu Miejskiego uznał, że trwająca modernizacja ronda Rataje to dobry czas, by zapytać poznaniaków o to, jak powinny kursować autobusy przy ronda Rataje. Internetową ankietę można wypełnić do 6 czerwca.

Trwający remont ronda Rataje – gdy się już zakończy – zmieni organizację ruchu wokół ronda, a pasażerowie dzięki niemu zyskają nowoczesny i znacznie bardziej wygodny niż dotychczasowy węzeł przesiadkowy dla komunikacji publicznej.

Remont ronda to także odpowiedni czas, by podyskutować o tym, jak powinny kursować autobusy miejskie w tym rejonie. I dlatego Zarząd Transportu Miejskiego zaprasza wszystkich poznaniaków do wypełniania krótkiej ankiety. Dzięki niej będzie wiadomo, jakie preferencje komunikacyjne mają pasażerowie linii autobusowych nr 154, 425, 431, 432, 435, 501, 502, 511, 512, 560, 561. Obecnie te linie dojeżdżają do Franowa, ale wcześniej część z nich kończyła swoje trasy na dworcu autobusowym Rondo Rataje. A jak to powinno być po remoncie?

– Przygotowując się do otwarcia zmodernizowanego ronda nie wykluczamy wprowadzenia zmian w funkcjonowaniu linii autobusowych – mówi Wojciech Miechowicz, zastępca dyrektora ZTM w Poznaniu ds. Publicznego Transportu Zbiorowego. – Dlatego bardzo zależy nam na poznaniu opinii i preferencji pasażerów z nich korzystających. Dajemy pasażerom możliwość wskazania dla linii, z których korzystają, jednej z trzech alternatywnych tras przejazdu na terenie Poznania. Proponujemy trzy opcje – obecną trasę do Franowa z możliwością przesiadki na tramwaj na ulicy Szwedzkiej lub Franowie, dojazd ulicą Krzywoustego do ronda Rataje, gdzie można przesiąść się na tramwaj oraz dojazd do ronda Rataje nieco wydłużoną trasą, ale z możliwością dodatkowej wygodnej przesiadki na Os. Czecha.

Ankieta dotyczy nie tylko samych wariantów tras, ale też początku i celu podróży, a także rodzaju biletów, jakimi posługuje się pasażer i to, jak często w ogóle korzysta z komunikacji publicznej.

Ankietę można znaleźć na stronie internetowej.

ZTM

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze