Poznań: Jak edukacja – to tylko nad Wartą!

Spływ kajakowy, marsz na orientację, bouldering, rowery i mnóstwo innych atrakcji. Nad Wartą odbył się festiwal edukacyjny poświęcony rzece i temu, co można nad nią – i na niej – robić.

Festiwal rozpoczął się już o godzinie 9.00, i to wcale nie w Poznaniu, a w Puszczykówku, skąd z przystani Niwka wyruszył spływ kajakowy. Po drodze uczestnicy spływu mogli się dowiedzieć wielu rzeczy o Warcie i jej historii.

O godzinie 11.00 rozpoczęła się część festiwalowa w Starym Porcie. Tu z kolei można było wziąć udział w marszu na orientację, zabawach rekreacyjnych, a także własnym (lub miejskim) rowerem przebyć wyznaczoną po Wartostradzie specjalną trasę z zagadkami. Należy dodać, że trasa przejazdu zahaczała o Poznański Rejon Wspinaczkowy, przy którym instruktor wspinaczki udzielał podstawowych informacji i szkolił adeptów boulderingu.

Te atrakcje trwały aż do godziny 14.00, kiedy to do portu wpłynęli owacyjnie witani kajakarze. Po ich powitaniu wszyscy obecni mogli obejrzeć pokaz umiejętności grupy akrobatycznej, a na zakończenie każdy uczestnik festiwalu otrzymał pamiątkowy medal z obietnicą powtórzenia zabawy za rok.

el

Podziel się: