tramwaj fot. UMP

Poznań: Jak dojechać na mecz Lecha Poznań? Informacje komunikacyjne

W sobotę, 8 lutego, Lech Poznań zagra u siebie z Rakowem Częstochowa. W związku z meczem zmieni się organizacja ruchu w okolicach stadionu oraz wzmocniony zostanie transport publiczny przed i po spotkaniu.

Czasowa organizacja ruchu w związku z meczem na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej zostanie wprowadzona w sobotę między godziną 14:00 a 22:00.

W etapie pierwszym, przed rozpoczęciem meczu (o godz. 17:30) i w jego trakcie, wyłączone z ruchu będą:

– ul. Wałbrzyska na odcinku od ul. Strzegomskiej do ul. Ptasiej,

– ul. Ptasia na odcinku od parkingu „POL-HOL” do ul. Wałbrzyskiej oraz ul. Węgorka,

– ul. Świerzawska od strony ul. Bułgarskiej oraz od strony ul. Marcelińskiej na odcinku za wjazdem na osiedle,

– pas do skrętu w lewo z ul. Grunwaldzkiej (od centrum) w ul. Jugosłowiańską.

W etapie drugim, pod koniec meczu i na czas rozejścia się kibiców, wyłączone z ruchu będą:

– dwa pasy do skrętu w lewo z ul. Grunwaldzkiej (od strony Junikowa) w ul. Bułgarską,

– ul. Bułgarska na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do Marcelińskiej (w obu kierunkach),

– ul. Grunwaldzka na odcinku od ul. Grochowskiej do ul. Bułgarskiej oraz od ul. Jawornickiej do ul. Jugosłowiańskiej,

– ul. Jugosłowiańska na odcinku od ul. Taczanowskiego do ul. Grunwaldzkiej,

– wjazdy w ul. Grunwaldzką z ulic: Conrada Drzewieckiego, Marszałkowskiej, Cześnikowskiej, Bolkowickiej i Babimojskiej.

Ponadto obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się na ul. Ptasiej i Wałbrzyskiej oraz zakaz wjazdu w zatokę na ul. Jugosłowiańskiej przy ul. Grunwaldzkiej. Utrzymana zostanie komunikacja zbiorowa w ciągach ulic: Bułgarskiej i Grunwaldzkiej. Na wniosek policji możliwe są inne czasowe zmiany w organizacji ruchu w rejonie imprezy.

Aby ułatwić kibicom dotarcie na stadion i powrót do domów oraz w celu utrzymania standardu podróżowania dla pozostałych pasażerów Zarząd Transportu Miejskiego wzmocni komunikację zbiorową na liniach obsługujących rejon ulicy Bułgarskiej.

Przed meczem nastąpi wzmocnienie bardziej pojemnymi autobusami linii nr 150, 163 i 191, a na liniach tramwajowych nr 1, 13, 15 przewidziano dodatkowe kursy.

Po meczu dodatkowy tabor wzmocni linie tramwajowe nr 1, 13, 15, a linie autobusowe 150, 163 i 191 obsługiwane będą przez przegubowe pojazdy.

ZTM przypomina, że bilet lub karnet na mecz nie upoważnia do bezpłatnego przejazdu środkami komunikacji miejskiej organizowanymi przez ZTM Poznań. Pasażerowie zobowiązani są do posiadania ważnego biletu na przejazd.

Straż Miejska apeluje o ostrożną jazdę, stosowanie się do czasowych zmian w organizacji ruchu oraz parkowanie zgodne z przepisami.

Najważniejsze zmiany w organizacji ruchu na drogach wokół stadionu będą dotyczyć:

zakazu parkowania przy ul. Wałbrzyskiej (na odcinku od ul. Strzegomskiej do ul. Ptasiej pozostawione samochody będą usuwane na parking strzeżony, na koszt właściciela);
zakazu parkowania przy ul. Ptasiej (na odcinku od ul. Bułgarskiej do ul. Wałbrzyskiej pozostawione samochody będą usuwane na parking strzeżony, na koszt właściciela);
w części ulic Bułgarskiej, Grunwaldzkiej i Jugosłowiańskiej wprowadzone zostaną zakazy ruchu i związane z tym zmiany nakazujące inne kierunki jazdy. Należy dodać, że niektóre ograniczenia nie będą dotyczyć mieszkańców dojeżdżających do miejsca zamieszkania.

Zalecane jest korzystanie z dostępnych parkingów – między innymi bezpłatne przy ul. Cmentarnej. Do stadionu można dojechać stamtąd tramwajami linii 1, 6, 13.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze