poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Poznań: Jak będzie wyglądać siedziba Polskiego Teatru Tańca po zakończeniu remontu?

Ostatecznego efektu prac jeszcze długo nie będzie widać, a przecież to on jest najważniejszy. Dla tych bardziej niecierpliwych mamy wizualizację wyglądu gotowej siedziby Polskiego Teatru Tańca.

Budynek z zewnątrz w zasadzie się nie zmieni, choć oczywiście zdecydowanie odmłodnieje i wyładnieje. Natomiast w środku i od strony podwórza to będzie zupełnie inny obiekt!
Tam, gdzie jeszcze jest podwórze – będzie scena. W miejscu dawnych mieszkań powstaną sale ćwiczeń i spotkań, znajdzie się też miejsce na przytulną kawiarnię – jak o tym informowaliśmy.

Adaptacja dotyczy nie tylko kamienicy przy ul. Taczaka 8, ale i sąsiedniego budynku, przy ul. Taczaka 9a i przede wszystkim obejmuje dobudowę sali studyjnej o powierzchni ok. 340 metrów kwadratowych, która umożliwi tworzenie spektakli pokazywanych na scenach innych teatrów i ośrodków kultury w Poznaniu, w Wielkopolsce, w kraju i za granicą oraz organizowanie wydarzeń artystycznych dla ok. 150 widzów.

Realizacja wartego ponad 21 mln zł projektu pn. „Adaptacja budynków położonych w Poznaniu przy ul. Taczaka (w tym renowacja kamienicy) na cele kulturalne Polskiego Teatru Tańca wraz z wyposażeniem”, decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego finansowana jest ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ (8 059 921,69 zł) oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego (blisko 13 mln zł). 335 tys. zł to wkład finansowy teatru.

PTT, el

Strona głównaKulturaPoznań: Jak będzie wyglądać siedziba Polskiego Teatru Tańca po zakończeniu remontu?