Poznań: Jak autobus MPK jechał.. pod prąd

autobus jadący pod prąd prt scr
W środę, 14 lipca, pasażerowie autobusu linii nr 178 przeżyli chwilę grozy, gdy pojazd wjechał w ulicę Lechicką pod prąd. Jak się okazało – kierująca pomyliła trasę.

Zmiany ruchu na Lechickiej, z powodu budowy nowej drogi, skrzyżowania i trasy tramwaju na Naramowice, dają się we znaki wszystkim kierowcom i wielu z nich myli trasę w tym rejonie. Jak się okazało, zdarza się to też kierowcom MPK, co zarejestrował facebookowy profil „Poznański Trójkąt Bermudzki”.
„Głupia sprawa” – skomentował autor filmu – „bo autobus, którym miałem przyjechać do pracy, tak naprawdę odwiózł mnie do domu”…

Jak informuje MPK, kierująca prowadząca ten autobus pomyliła trasę. Chcąc wrócić na właściwą i nie pominąć przy tym żadnego przystanku, wjechała w Lechicką pod prąd i tam zawróciła. Na szczęście inni kierowcy wykazali się dobrym refleksem i przepuścili autobus, dzięki czemu obyło się bez kolizji.

Kierująca przeprosiła pasażerów za pomyłkę, a całe zdarzenie opisała w raporcie. Służby MPK badają sprawę, sprawdzają też monitoring autobusu. Wszystko wskazuje na to, że kierująca otrzyma naganę i zostanie skierowana na dodatkowe szkolenie.

Może jednak warto byłoby, tak przy okazji, by Zarząd Dróg Miejskich zechciał też sprawdzić, jak przedstawia się oznakowanie na Lechickiej? Bo to nie pierwszy i zapewne nie ostatni kierowca, który z powodu niedostatecznego oznakowania pojechał nie tam, gdzie trzeba.

Podziel się: