Jacek Jaśkowiak fot. UMP

Poznań: Jacek Jaśkowiak zachęca do wstrzemięźliwości. W sprawie tęcz na pomnikach

Powieszenie tęczowej szarfy na pomniku Adama Mickiewicza wzbudziło ogromne emocje w mieście. Głos w sprawie zabrał też prezydent Jacek Jaśkowiak. I zachęcił obie strony sporu do wstrzemięźliwości.

Prezydent na swoim profilu facebookowym zamieścił link do opinii Tomasza Lisa zamieszczonej w Newsweeku”. Znany dziennikarz pisze w niej, że “Dramatycznie trudna sytuacja osób LGBT i dramatycznie głupie i moralnie obrzydliwe wypowiedzi ludzi władzy o LGBT nie uzasadniają niemądrych happeningów organizowanych przez ludzi LGBT”. Podkreślił też, że czy to się organizatorom happeningu i tym, którzy ich wspierają, podoba, czy nie, tęczowa flaga na pomniku Chrystusa jest czymś, co wielu katolików w Polsce obraża. “I powiedzmy sobie szczerze, dokładnie taki był cel” – zauważa.

Podobną opinię wyraził Jacek Jaśkowiak.
“Nagonka na środowiska LGBT+ i wykorzystanie jej do celów politycznych jest czymś haniebnym” – napisał. -” Zgadzam się jednak z Tomaszem Lisem, że wieszanie tęczowych flag na pomnikach i symbolach religijnych może obrażać uczucia wielu wierzących osób. Zachęcając do wysłuchania utworu Boba Dylana “With God on our side”, uczestnikom sporu o to, po której stronie konfliktu stanąłby Chrystus, zalecam wstrzemięźliwość w osądach”.

el

4
Dodaj komentarz

avatar
jak
jak

Panie Prezydencie Adam Mickiewicz nie byl Chrystusem wiec ten material powieszony na jego pomniku mnie nie obraza, jest bardzo goraco wiec pewnie chroni naszego ukochanego Adasia od poparzenia slonecznego

Andre
Andre

Miasto Poznań wolnym od LGBT!