Poznań: Jacek Jaśkowiak kontra Katarzyna Kierzek-Koperska. Czy będzie zwolnienie?

K.Kierzek-Koperska
– Ja nigdy nie komunikuję swoich decyzji personalnych poprzez media – odpowiedział zapytany o to prezydent Jaśkowiak. – Podejmuję decyzje, a dopiero potem informuję. Na dziś jesteśmy w takim czasie, w którym należy się spodziewać pewnych zmian w zakresie funkcjonowania urzędu.

Od czasu niefortunnej decyzji zastępczyni prezydenta o zamknięciu lasów komunalnych, co odbyło sie bez wiedzy Jacka Jaśkowiaka i wytrąciło go z równowagi, nie cichną plotki o coraz gorszej współpracy między prezydentem i Katarzyną Kierzek-Koperską. Plotki nasiliły się, gdy zastępczyni przestała się pojawiać w urzędzie, a na interpelacje radnych dotyczących jej zakresu obowiązków zaczął odpowiadać… Mariusz Wiśniewski, pierwszy zastępca prezydenta.

„Gazeta Wyborcza” w dzisiejszej publikacji wyjaśniła sprawę: zastępczyni jest na zwolnieniu lekarskim, które kończy się po długim weekendzie majowym. Ale czy to właśnie nie dlatego prezydent jej jeszcze nie zwolnił – bo jest na zwolnieniu?

Jacek Jaśkowiak zaprzeczył dziś tym podejrzeniom.
– Przebywanie na zwolnieniu lekarskim nie wyklucza z mojej strony możliwości odwołania, to jest możliwe nawet w układzie nieobecności – powiedział prezydent podczas konferencji prasowej. – Ja nigdy nie komunikuję swoich decyzji personalnych poprzez media. Podejmuję decyzje, a dopiero potem informuję. Na dziś jesteśmy w takim czasie, w którym należy się spodziewać pewnych zmian w zakresie funkcjonowania urzędu.

Prezydent wyjaśnił, że ma tu na myśli działania, które pozwolą urzędowi miasta i samemu miastu przejść przez te zawirowania i wstrząsy, które się wiążą z pandemią, z jak najmniejszym uszczerbkiem i zwycięsko.
– To jest wielka odpowiedzialność, którą mnie państwo obdarzyli półtora roku temu i ta odpowiedzialność czasami wymaga pewnych zmian i decyzji, które nie są dla mnie łatwe i przyjemne – mówił Jacek Jaśkowiak. – Jestem przekonany, że sobie z tym poradzimy i że ten zespół sobie poradzi. Nie chciałbym komentować i odnosić się do spekulacji osób, które pracują w mediach do tekstów, które się w mediach pojawiają, koncentruję się na pracy, którą wykonuję.

Już podczas kilku wcześniejszych konferencji prasowych prezydent zapewniał, że nie planuje zwolnień urzędników, bo w związku z wychodzeniem z pandemii będzie tyle pracy, że raczej przydaliby mu się dodatkowi ludzie. Ale czy opinie na temat urzędników dotyczą też jego zastępczyni?

Zapewne sprawa wyjaśni się na początku maja, gdy Katarzyna Kierzek-Koperska wróci ze zwolnienia lekarskiego.

Lilia Łada

Podziel się:

Ostatnio dodane: