Imieniny Ulicy. Jest inaczej. fot. Sławek Wąchała

Poznań: Imieniny Świętego Marcina. Jakie atrakcje czekają poznaniaków?

To już drugie Imieniny Ulicy Św. Marcin, które będą się odbywać w czasie pandemii koronawirusa. Z jej powodu nie będzie korowodu i przekazania kluczy do miasta – ale będą inne atrakcje. Na Starym Rynku natomiast będzie czekała gęsina.

W zamian odbędzie się Kiermasz Świętomarciński, który potrwa przez cały długi weekend. Będzie na nim można kupić oczywiście przede wszystkim rogale, ale też rękodzieło i wiele innych atrakcyjnych przedmiotów.

Na Świętym Marcinie w godz. 11-19, między Gwarną a Ratajczaka, będzie można spotkać aktywistki i aktywistów oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, również tych działających na rzecz osób z doświadczeniem uchodźczym. Nie zabraknie także uczestniczek i uczestników corocznego korowodu, jak również muzyki, pokazów sportowych i cyrkowych oraz tańca.

– Od wielu lat staramy się, aby poznańskie Święto Niepodległości było radosnym, jednoczącym mieszkańców miasta wydarzeniem. W tym roku obok wspólnej zabawy chcielibyśmy znaleźć czas na refleksję, czy historia patrona Imienin Ulicy nadal może być dla nas inspiracją. Święty Marcin był żołnierzem, który oddał żebrakowi połowę swojego płaszcza. Nie pytał o jego pochodzenie, przekonania religijne, orientację seksualną czy poglądy polityczne. Chcielibyśmy się zastanowić, kogo my okrylibyśmy dziś płaszczem? Kto tego najbardziej potrzebuje? W czasie tegorocznych Imienin Ulicy przyjrzymy się przede wszystkim kryzysowi humanitarnemu, jaki trwa na granicy polsko-białoruskiej – mówi Martyna Nicińska, rzeczniczka prasowa CK Zamek.

CK Zamek zaplanował także dwa spotkania, w których wezmą udział m.in. aktywistki i aktywiści zaangażowani w pomoc uchodźcom.

Z kolei na Starym Rynku będzie można spróbować gęsiny. W ramach wydarzenia “Gęsina na imieninach” będą się odbywać prezentacje kulinarne prowadzone przez zawodowych kucharzy połączone z degustacjami i poczęstunkiem. Dla najmłodszych przygotowana zostanie specjalna sekcja – Zagroda Młodych Hodowców.

Niespodzianki czekają także w nowo otwartym Centrum Szyfrów Enigma. Tego dnia będzie można zobaczyć wystawę, kupując bilety w specjalnej cenie. Chętni będą także mogli wziąć udział w terenowej grze miejskiej oraz zwiedzić z przewodnikiem Collegium Martineum.

Źródło: UMP

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze