Młoda Prawica, Jakub Marciniak, Anna Dobruk

Poznań: Ile kosztuje usuwanie skutków wandalizmu z powodu Strajku Kobiet?

Takie pytanie zadała prezydentowi Jackowi Jaśkowiakowi Młoda Prawica, młodzieżówka Porozumienia. Młodzi politycy złożyli wniosek o udostępnienie informacji publicznej kosztów usuwania efektów działań wandali podczas Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Jakub Marciniak z Młodej Prawicy zwrócił uwagę, że od blisko dwóch miesięcy w Polsce mamy do czynienia z licznymi manifestacjami organizowanymi przez Ogólnopolski Strajk Kobiet głównie w dużych miastach, jak Poznań, Warszawa, Kraków, Gdańsk czy Katowice.

– Oczywiście każdy ma prawo do manifestacji swoich poglądów i przekonań – podkreśla Jakub Marciniak. – Natomiast Ogólnopolski Strajk Kobiet ma też swoją drugą twarz. We wszystkich dużych miastach pojawiają liczne akty wandalizmu i zniszczone pomniki, jak na przykład pomnik Ronalda Reagana w Warszawie czy pomnik Ułanów Poznańskich przy Paderewskiego w Poznaniu. Pojawiają się również liczne przykłady graffiti. Są to przede wszystkim znaki czerwonej błyskawicy, ale również wulgarne napisy na budynkach zarówno prywatnych, jak i publicznych. Jak wiemy, prezydent Jacek Jaśkowiak aktywnie wspiera Ogólnopolski Strajk Kobiet i podpisuje się pod ich postulatami, dlatego też chcemy złożyć wniosek o udostępnienie informacji publicznej, w której pytamy pana prezydenta, jakie konsekwencje zostały wyciągnięte wobec osób jawnie popełniających akty wandalizmu.

Młoda Prawica w swoim wniosku zadała trzy pytania.
– Czy został sporządzony kosztorys oczyszczania elewacji budynków, ulic, pomników i innych własności miasta, która została zniszczona podczas demonstracji Ogólnopolskiego Strajku Kobiet – wylicza Anna Dobruk z Młodej Prawicy. – Jeśli tak, to ile miasto przeznaczy na oczyszczenie zniszczonego mienia? Ile wydało na ten cel dotąd i czy złożyło wnioski o ściganie osób, które dewastowały mienie należące do miasta? A jeśli tak, to ile wniosków zostało złożonych?

Działacze Młodej Prawicy podkreślają, że pisząc o wandalizmie mają na myśli nie tylko działania zwolenników Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, ale także ich przeciwników – jak informowaliśmy, w Poznaniu z powodu dewastacji ucierpiało także kilka lokali otwarcie demonstrujących swoje wsparcie dla Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

2.5 2 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze