piątek, 23 lutego, 2024

Poznań: Ignu zagra nad Rusałką

Dym, gruz, psychodela – dużo tańca i piękna. Tak organizatorzy zapowiadają dzisiejszy koncert grupy Ignu nad Rusałką. Koncert rozpocznie się o 20.30, a wstęp jak zawsze wolny.

Ignu to święty i szaleniec. Budda i menel. Poszukuje oświecenia i zbawienia. Każdy Ignu rozpozna drugiego Ignu. Jan rozpoznał Cyryla, David – Lubosza. Rozpoznali się od razu gdzieś na warszawskiej Pradze. Grają razem od 2015 roku. W dorobku mają dwa albumy długogrające. W 2017 wydali “Lightningflash Flintspark”. Dwa lat później album “Auriga” gdzie jeszcze bardziej słychać liczne zmiany tempa i nastrojów. Ignu śmiało sięgają po polskie teksty. Ciężkie brzmienia łączą z psychodelicznymi melodiami i orientalną lekkością. Szalona rock’n’rollowa jazda pełna rozbudowanych i zaskakujących rozwiązań!

Koncerty organizowane będą zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Uczestnictwo w wydarzeniu zobowiązuje do przestrzegania obecnie obowiązujących przepisów sanitarno-epidemiologicznych. Informacje o nakazach i zaleceniach będą aktualizowane na bieżąco. Koncert streamowany będzie również na Facebooku organizatora, czyli Fundacji Pogoda.

Partnerami projektu są: Grupa ENEA (partner generalny), Aquanet, Restauracja Rusałką, Polska Fundacja Osób Słabosłyszących oraz Cinema Hostel & Apartments. Patroni medialni projektu to Freshmag, Radio Afera, Lokalny Fyrtel, Radio Meteor oraz tenpoznan.pl
Wstęp wolny!

Mat. pras.

Strona głównaKulturaPoznań: Ignu zagra nad Rusałką