Poznań: Idziemy do lasu – Radojewo

Radojewo
O godzinie 11.00 rozpoczyna się kolejna wyprawa do lasu. Tym razem to magiczny park z pałacem rodziny von Treskov w Radojewie.

Wszyscy uczestnicy spaceru spotykają się w Radojewie, przed pałacem rodziny von Treskov. Najłatwiej dojechać tam komunikacją miejską z ronda Śródka, linią 911, 167 lub 348. Właściciele samochodów muszą sobie w nawigacji ustawić hasło „dworek rodziny von Treskov w Radojewie”. Informacja ważna dla rodziców małych dzieci: park może być trudno dostępny dla wózków, więc dla najmłodszych dzieci lepiej zabrać nosidełka.

Spotkanie ma charakter nieformalny, nie jest zorganizowane i trwa około dwóch godzin. Nie ma programu, nie prowadzimy żadnych animacji ale jesteśmy uważni i obserwujemy przyrodę – w czym pomaga Magdalena Garczarczyk z Projekt Zieleniak. Nie ma zaplanowanych dodatkowych atrakcji.

Warto ze sobą zabrać termos z ciepłym napojem, coś do jedzenia na piknik (staramy się, aby były to rzeczy zdrowe i pożywne, zapakowane w pojemnik z domu, żeby nie generować śmieci) oraz kocyk lub podkładkę do siedzenia.

Akcja #idziemydolasu została zainicjowana przez #WielkiZachwyt Barbary Zamożniewicz. Polega na inicjowaniu otwartych i systematycznych spotkań w lesie dla rodzin w całej Polsce. Spotkania mają zupełnie luźny i nieformalny charakter. Zwoływane są przez rodziców – liderki i liderów spotkań / regionów, a chodzi tu o zachęcanie rodzin do takiej formy spędzania czasu z dziećmi.

Uczestnicy niedzielnych spacerów do lasu byli już między innymi nad Strumieniem Junikowskim, organizowali ognisko nad Strzeszynkiem, odwiedzili Golęcin i Osową Górę, Dębinę i Meteoryt Morasko. W planach mają nieco dalsze okolice: Rogali, dolinę Samicy, Łysy Młyn, Dziewiczą Górę i Arboretum w Zielonce. Warto się wybrać choć na jeden spacer!

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: