Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach fot. AUTH

Poznań: Grecy uczą się polskiego online. Dzięki UAM

Na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach właśnie zainaugurowano zdalne zajęcia z języka polskiego. Propozycja spotkała się z dużym zainteresowaniem i zgłosiło się ponad 200 chętnych.

Uruchomienie tego lektoratu jest wynikiem współpracy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu w Salonikach oraz Ambasady RP w Atenach w ramach Uniwersytetu Europejskiego EPICUR. European Partnership for an Innovative Campus Unifying Regions składa się z ośmiu uniwersytetów, ośrodków naukowych z Francji, Niemiec, Holandii, Austrii, Grecji i Polski, które powstało w 2019 roku. Książki dla studentów i materiały dla nauczycieli zostały kupione przez Ambasadę RP w Atenach.

Studenci okazali się chętni i zgłosiło się ponad 200 osób, w tym takie, które na co dzień ze studiami językowymi nie mają nic wspólnego, bo studiują medycynę, ekonomię czy fizykę. Na razie udało się utworzyć dwie grupy zajęciowe.

Podczas uroczystych inauguracji 23 oraz 24 lutego z uczestnikami grup zajęciowych spotkali się online: prof. Rafał Witkowski, prorektor Uniwersytetu im Adama Mickiewicza oraz prezydent Uniwersyteckiego
Centrum Językowego greckiego Uniwersytetu, prof. Thomai Alexiou. Uczestników zajęć powitali także: Ambasador RP w Grecji Artur Lompart, rektorka UAM prof. Bogumiła Kaniewska, a także vice Rector for
Academic & Students Affairs, prof. Dimitrios Koveos.

UAM

3 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze