Poznań: Gigantyczne opóźnienia pociągów. Nawet 7 godzin!

Poznań PKP dworzec Poznań Główny fot. Sławek Wąchała

Tym razem to nie awaria systemu kierowania ruchem jest powodem gigantycznych spóźnień pociągów na dworcu w Poznaniu. Powodem jest zerwanie sieci trakcyjnej, do którego doszło 5 sierpnia na trasie między Opolem Głównym a Opolem Zachodnim.

Awaria została usunięta w sobotę po piątej rano i od tej pory ruch pociągów na odcinku Opole Zachodnie – Opole Główne odbywa się bez zakłóceń, jak informuje rynek-kolejowy.pl. Jednak opóźnienia nadal dają się we znaki w całym kraju, w tym także w Poznaniu, bo wiele pociągów na trasie południe – północ jedzie właśnie przez stolicę Wielkopolski. Na przykład IC Wolin ze Świnoujścia do Krakowa miał ponad 7 godzin opóźnienia, Rozewie z Krakowa do Gdyni – ponad 6 godzin, a Przemyślanin z Przemyśla do Świnoujścia – 5 godzin.

Awaria ma tak długotrwałe skutki, ponieważ doszło do niej na odcinku, na którym trwa przebudowa i z tego powodu ruch odbywał się jednym torem. Zerwanie sieci sprawiło, że ruch przez kilka godzin nie mógł się odbywać w ogóle. PKP podstawiło lokomotywę spalinową, która przeciągała pociągi przez ten odcinek torów, jednak kolejka była tak długa, że opóźnienia i tak są gigantyczne, będą też jeszcze odczuwalne także i dziś.

Podziel się: