demonstracja fot. k. Adamska

Poznań: Gdzie jest Jadwiga?

Gdy przez miasto szły tysiące ludzi protestujących przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, posłanka Emilewicz właśnie siedziała przy posiłku. Sfotografowała to posłanka Joanna Jaśkowiak, która szła z protestującymi.

Smaczku sprawie dodaje fakt, że Jadwiga Emilewicz, jedynka PiS w Poznaniu przed ostatnimi wyborami do Sejmu opublikowała spot wyborczy uderzający w Joannę Jaśkowiak, startującą z listy KO. W spocie detektyw szukał Joanny Jaśkowiak, której rzekomo nigdzie nie mógł znaleźć w Poznaniu – wszędzie za to natrafiał na Jadwigę Emilewicz. Miał on dowodzić, że to właśnie posłanka PiS jest blisko ludzi, wsłuchana w ich problemy i wspierająca w działaniu.

Jednak gdy poznaniacy oburzeni wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego wyszli na ulicę – przypomnijmy, że trybunał w ogóle nie powinien obradować, dopóki TSUE nie podejmie decyzji o jego legalności, a już tym bardziej wydawać takich wyroków – to Joanna Jaśkowiak szła z protestującymi. Jadwiga Emilewicz siedziała w luksusowym lokalu. Gdy zobaczyła protest i została rozpoznana – zmieniła stolik.

el

 

 

 

 

 

 

 

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze