Poznań: Forum Sukcesu Polskiego Biznesu 1989-2019

To ma być wydarzenie podsumowujące dorobek, energię i pomysłowość w trzech dekadach wolnej gospodarki. Właśnie w Wielkopolsce przetrwała największa ilość firm powstałych w 1989 roku. Nic więc dziwnego, że impreza odbędzie się 24 września na MTP

Na Forum Sukcesu Polskiego Biznesu mają się spotkać polscy przedsiębiorcy, naukowcy, przedstawiciele instytucji publicznych i społecznych.

– Chcemy docenić przedsiębiorców, którzy na przestrzeni ostatnich 30-stu lat ciężko pracowali na rzecz dzisiejszego sukcesu gospodarczego Polski.– informuje Jadwiga Emilewicz, minister Przedsiębiorczości i Technologii, która jest inicjatorką wydarzenia.

Główną częścią forum, poza sentymentalną retrospekcją, będzie dyskusja nad najbliższymi wyzwaniami – przygotowaniami do brexitu, koniecznością dalszego rozwoju systemu wsparcia innowacji i start-upów oraz ochrony nowych technologii czy też potrzeby ekspansji na nowe rynki.

– Ostatnie lata to czas kształtowania się prawa gospodarczego w duchu partnerskiej współpracy na linii administracja-biznes, dzięki setkom proprzedsiębiorczych zmian i roli państwa jako aktywnego partnera wspierającego przedsiębiorczość Polaków. – dodaje minister Emilewicz.

Podczas Forum Biznesu zostaną zaprezentowane dwa ważne raporty. „Analiza potencjału internacjonalizacji polskich firm poprzez kanały elektroniczne – „E-Eksport”” stworzony dla Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii przez PWC oraz „Pionierzy Polskiej Przedsiębiorczości 1989. Raport o 30-letnich firmach w Polsce.”, którego autorem jest Fundacja Firmy Rodzinne.

Na przedsiębiorców czekają panele eksperckie, warsztaty, szkolenia, strefa wystawców polskich marek i przestrzeń do networkingu. Forum Biznesu daje im możliwość zdobycia wiedzy i zaczerpnięcia z doświadczenia polskich marek, które już odniosły znaczny sukces na rynku polskim i światowym. W salach konferencyjnych zostaną podniesione m.in. tematy: Jak przygotować się do brexitu?, Jak rozwijać ekosystem startup-owy?, Jak rozpocząć i rozwijać cyfrowy export?, Jak chronić nowoczesne technologie? Jak skorzystać z korzystnych zmian w prawie gospodarczym? Na młodzież przygotowującą się do wejścia na rynek pracy czekają lekcje przedsiębiorczości.

Poznańskie Forum uświetni również przekrojowa wystawa fotografii. Będzie to swego rodzaju podróż w czasie szlakiem rozwoju polskiego biznesu – od pionierskich początków z przełomu lat 80. i 90. po osiągnięcia innowacyjnych firm, które współcześnie nadają ton w swoich branżach na świecie.

Wydarzeniem kulminacyjnym święta polskiego biznesu będzie gala, podczas której wręczone zostaną Nagrody Minister Przedsiębiorczości i Technologii „Przedsiębiorcy Transformacji”, którzy zostali wyłonieni w 8 kategoriach: Globalny Gracz, Lider wzrostu, Technologiczny rewolucjonista, Osobowość biznesu, Biznes z wizją, Międzynarodowy lodołamacz, Przyjaciel polskiej gospodarki, Millenialsi transformacji .

Szczegółowy program Forum Sukcesu Polskiego Biznesu 1989-2019., a także formularz rejestracyjny na wydarzenie znajdują się na stronie wydarzenia.

MPiT, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: