Poznań: Flamenco opanowało miasto! (ZDJĘCIA)

Espacio flamenco koncert Poznań fot. Sławek Wąchała

Koncerty flamenco w Teatrze Animacji, pokaz mody, flash mob i flamenco na ulicach miasta! Od 9 lipca Poznań jest małą Andaluzją. Trwa Espacio flamenco Poznań, czyli pierwsze międzynarodowe spotkanie flamenco w stolicy Wielkopolski.

9 lipca tancerki Espacio flamenco zatańczyły w Teatrze Animacji, prezentując flamenco w wydaniu tradycyjnym, a także bardziej awangardowym i teatralnym. 16 lipca odbędą się warsztaty flamenco z Maestrą Carmen la Talegoną i konferencja, w której weźmie udział Luis Guillermo Cortés Fajardo. A wszystko to na scenie STA przy ul. Ratajczaka 18.

Natomiast 17 lipca flamenco będzie można podziwiać na ulicach Poznania, a konkretnie na schodach Teatru Wielkiego. Tam odbędzie się pokaz mody marki Ahora Flamenco, podczas którego zaprezentowany zostanie unikatowy, ekologiczny model bata de cola (sukni z trenem), stworzony przez projektantkę Helenę Lewandowską specjalnie na I Międzynarodowe Spotkanie Flamenco. Ta nietypowa bata, perfekcyjnie sterowna i odpowiednia nawet dla osób, które ze względu na problemy z kręgosłupem nie mogą pozwolić sobie na taniec z ciężkim trenem.

Po pokazie organizatorzy zapraszają na flash mob por sevillanas, czyli radosną, hiszpańską fiestę.

I Międzynarodowe Spotkanie Flamenco Poznań 2022 jest objęte patronatem Junta de Andalucía oraz honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

Podziel się: