Avenida

Poznań: Ewakuacja w Avenidzie. “Nikogo nie wpuszczano”

Nasi Użytkownicy poinformowali nas, że nie mogli wejść do budynku galerii handlowej Avenida. “Nikogo nie wpuszczano” – poinformowała nas pani Marta. – “Co tam się dzieje?”

Na terenie centrum handlowego zdarzają się ewakuacje z powodu informacji o podłożeniu bomby, które oczywiście okazują się nieprawdziwe – ale które trzeba zawsze sprawdzić.

Jednak tym razem to nie była ewakuacja z powodu bomby, a ćwiczenia służb na wypadek zagrożenia na przykład atakiem terrorystycznym.

Aktualizacja 31 sierpnia 2021 11:59

Poniżej komunikat prasowy, który otrzymaliśmy dzisiaj od Avenidy.

“31 sierpnia br. około godz. 9.00 została ogłoszona próbna wspólna ewakuacja Centrum Handlowego Avenida Poznań wraz z przyległym Dworcem PKS i Dworcem PKP.

O ćwiczeniach została poinformowana Straż Pożarna oraz inne służby ratunkowe.

Ewakuacja jest przeprowadzana zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z dnia
22 czerwca 2010 r.). Ustawa obliguje do przeprowadzenia tego typu ćwiczeń przynajmniej raz na 2 lata.

Zakończenie próbnej ewakuacji planowane jest na godziny przedpołudniowe. Centrum Handlowe Avenida Poznań oraz Dworzec PKS i Dworzec PKP objęte ewakuacją zostaną wtedy ponownie otwarte dla klientów i podróżnych.”

3 2 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze