Poznań: Ethno Port zwraca pieniądze za bilety

Miał się odbyć we wrześniu, ale teraz nie wiadomo, czy rygory zostaną złagodzone na tyle, by można było go zorganizować. Dlatego ci, którzy kupili karnety festiwalowe na Ethno Port 2020, mogą je zwrócić.

Z powodu pandemii koronawirusa wiele imprez masowych musiało zostać odwołanych lub przełożonych. Ukochany festiwal poznaniaków, Ethno Port Poznań, także, bo tradycyjny termin tego festiwalu to początek czerwca, a z każdym dniem stawało się coraz bardziej oczywiste, że koronawirus nie odpuści tak szybko i festiwal w czerwcu nie będzie mógł się odbyć. Przełożono go więc na wrzesień w nadziei, że do tego czasu to już na pewno uporamy się z pandemią. Jednak z każdym dniem narastają wątpliwości, czy do września to się uda, a jeśli nawet się uda – to czy będzie wolno już organizować masowe imprezy. Ich powrót – jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki – jest przewidziany w czwartej, ostatniej fazie odmrażania gospodarki. A kiedy on nastąpi – jeszcze nie wiadomo.

“Dzisiaj jednak zorganizowanie wydarzenia podobnego do poprzednich Ethno Portów wydaje się niemożliwe” – informują ze smutkiem organizatorzy festiwalu z CK Zamek. – “Nie wiemy nic o jesiennych rygorach sanitarnych, bez odpowiedzi pozostaje pytanie, czy otwarte zostaną granice i obawiamy się, czy ogromne straty finansowe, które dotknęły również naszą instytucję, nie storpedują wszelkich planów. W takiej rzeczywistości rozmowy z artystami, negocjacje z ich agentami i jakiekolwiek inne poważne ustalenia są niemożliwe do przeprowadzenia”.

Na szczęście to nie znaczy, że Ethno Port Poznań we wrześniu się nie odbędzie, choć pewnie będzie miał nieco inną formułę niż zwykle.
“Planujemy jego realizację w zapowiedzianym wrześniowym terminie, przygotowując różne warianty – od przeniesienia całości wydarzenia do sieci, po festiwal o mieszanej formule z kilkoma, odbywającymi się w CK ZAMEK, koncertami’ – zdradzają szczegóły organizatorzy. – “Wiemy oczywiście, że cokolwiek wymyślimy i tak ucierpi to, co kochamy najbardziej, czyli festiwalowa atmosfera, spotkanie z Wami i możliwość wspólnego wysłuchania koncertów. Jednak mamy nadzieję, że po pechowej 13. edycji przyjdą następne i znowu będziemy mogli radośnie przeżywać nasze czerwcowe święto”.

I to właśnie z tego powodu można zwracać festiwalowe karnety – bo nowa formuła, wymuszona przez pandemię, niekoniecznie musi wszystkim odpowiadać. Każdy, kto już kupił karnet na Ethno Port Poznań, a chce go zwrócić – znajdzie informację, jak to zrobić, na stronie festiwalu.

A tymczasem pozostaje tylko czekać, jak rozwinie się sytuacja epidemiologiczna w Polsce, bo to ona zdeterminuje program wrześniowego Ethno Port Poznań.

CK Zamek, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze