Poznań: Enter Enea Festival – Preludium już 31 maja

Koncert Leszka Możdżera i premiera projektu Agi Derlak – to atrakcje pierwszej tury Enter Enea Festival, która odbędzie się w dniach 31 maja – 1 czerwca.

Enter Enea Festival, jak informują organizatorzy: „promuje indywidualne poszukiwania w muzyce i prezentuje panoramę muzycznej energii oscylującej wokół jazzowej stylistyki i sprawdzającej się w plenerowej formie, w scenerii jeziora Strzeszyńskiego. Leszek Możdżer zaprasza na scenę artystów, z którymi albo spotykał się już na światowych scenach, albo tych, których sam wymarzy sobie usłyszeć na żywo. Za każdym razem są to wyjątkowe osobowości sceniczne, o niepowtarzalnym języku muzycznym. Niektórzy z nich zyskali już uznanie światowej publiczności i krytyki, inni stawiają swoje pierwsze poważne kroki na scenie. Dyrektor festiwalu również dzieli się z publicznością swoimi często premierowymi muzycznymi projektami, występując obok zaproszonych artystów”.

W tym roku Enter Enea Festival odbędzie się w dwóch turach. Na przełomie maja i czerwca publiczność zaproszona zostanie na koncert Leszka Możdżera i premierę projektu Agi Derlak z gośćmi. W sierpniu zaplanowano międzynarodową część festiwalu – jej program zostanie podany w najbliższym czasie. Koncertom będzie towarzyszyć wystawa Marcina Zawickiego „To żyje”, realizowana przez ABC Gallery nad jeziorem Strzeszyńskim. Wernisaż odbędzie się 31.05.2021 o g. 18:00. Wystawa potrwa do 16.07.2021 roku.

PROGRAM

31.05 / PONIEDZIAŁEK
Marcin Zawicki „To żyje”
wernisaż / ABC Gallery

Leszek Możdżer
Aga Derlak i gości. Koncert Agi Derlak Quintet na Enter Enea Festival będzie premierą płyty Aga Derlak Quintet z udziałem gości – Doroty Miśkiewicz, Jerzego Małka, Barbary Derlak oraz Atom String Quartet.

1.06 / WTOREK
Leszek Możdżer
Aga Derlak i goście. Koncert Agi Derlak Quintet na Enter Enea Festival będzie premierą płyty Aga Derlak Quintet z udziałem gości – Doroty Miśkiewicz, Jerzego Małka, Barbary Derlak oraz Atom String Quartet.

Projekty muzyczne prezentowane każdego dnia Enter Enea Festival – Preludium są takie same. Podział na dwa dni wynika z obostrzeń spowodowanych pandemią COVID-19.

Otwarcie bram Festiwalu: g. 19:00
Rozpoczęcie pierwszego koncertu: g. 20:00

Bilety na Enter Enea Festival – Preludium można kupić na platformie eventim, Bilety 24 oraz ebilet.

mat. pras.

Podziel się:

Ostatnio dodane: