Poznań: Ekshibicjonista przy Błażeja. Czy to ciągle ten sam człowiek?

Policja fot. ilustracyjne Sławek Wąchała

Od kilku miesięcy z północnych dzielnic Poznania policjanci otrzymują informacje o ekshibicjonistach pojawiających się przy przystankach miejskiej komunikacji. Obecnie najczęściej to trasa na Naramowice. Czy to ten sam człowiek?

O przypadku masturbacji w obecności młodej dziewczyny na ulicy Błażeja napisał 17 sierpnia portal „ePoznan”. Ale to nie jest pierwsze takie zgłoszenie z północnej części miasta. O ekshibicjoniście informowały w mediach społecznościowych mieszkanki Różanego Potoku, Moraska i Piątkowa, ponieważ pojawiał się na tamtejszych przystankach autobusowych, w okolicach Pestki. Wygląda na to, że gdy Pestka została wyłączona z użytku z powodu remontu, przeniósł się na trasę na Naramowice, na ulicę Błażeja. Odnotowano także zgłoszenie z ulicy Lutyckiej, przy szpitalu.

Dyskutujący na forach są zdania, że to może być ten sam człowiek – dziś rano napadł na młodą dziewczynę na klatce schodowej i zaczął się masturbować, ale na szczęście udało się jej zamknąć drzwi i uciec.

Sprawa została zgłoszona policji, jednak gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce – już nie zastali nikogo, kto wyglądałby tak, jak to opisała napadnięta dziewczyna. Jednak zapewniają, że nadal będą szukać sprawcy – za nieobyczajny wybryk grozi mu areszt, ograniczenie wolności albo grzywna do 1500 zł.